Škoda Rakvere Cupil olid võidukad Piik – Korotkov ja Kuivonen – Jürgenson

Kiirkasiino rannavolle suvetuuri avaetapi, Škoda Rakvere Cupi võitsid meestest Urmas Piik ja Dmitri Korotkov ning naistest Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson.

Pühapäeval toimusid Rakveres poolfinaalid ja kohamängud. Päeva alustasid naiste poolfinaalid, millele järgnesid meeste poolfinaalid ja kohamängud.

Esimeses naiste poolfinaalis läksid vastamisi Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste ning Annabel Huik ja Mari Loorman. Kui esimese geimi võitsid kindlalt Huik ja Loorman, siis teise, tasavägise geimi kallutasid enda kasuks mullu Eesti meistrivõistlustel hõbedale tulnud Kuuse ja Maiste. Kuuse ja Maiste teise geimi hoog kandus ka kolmandasse geimi, kus suudeti hea servi toel 2:1 (13:21, 21:18, 15:7) võit võtta. Teises poolfinaalis kohtusid kogu turniiri vältel favoriidikoormat kandnud Kuivonen ja Jürgenson Renate Pika ja Juudit Kure-Pohhomoviga. Esimeses geimis suutsid Kuivonen ja Jürgenson kindla võidu võtta, aga järgmises geimis taset tõstnud Pikk ja Kure-Pohhomov viisid poolfinaali otsustavasse vaatusesse. Kolmandas geimis tegutsesid paremini Kuivonen ja Jürgenson, kes edenesid 2:1 (21:14, 22:24, 15:11) võiduga finaali.

Finaal Kuivoneni ja Jürgensoni ning Kuuse ja Maiste vahel algas noortele koondislastele ideaalselt – haarati 7:0 eduseis ning tundus, et Kuuse ja Maiste ei saagi oma mängu käima. Seejärel suutsid Kuuse ja Maiste esimesest ehmatusest toibuda ning leidsid tühjad kohad vastaste poolel üles. Edasine mäng kulges juba võrdselt, aga kohtumise alguses sisse kärisenud vahe oli piisav, et Kuivonen ja Jürgenson avageimi võidaks. Järgmine geim oli juba algusest peale tasavägine, aga võrgu kohal suurepäraselt tegutsenud Kuivoneni punktide toel võitsid Kuivonen ja Jürgenson ka teisi geimi ning kogu mängu 2:0 (21:17, 21:18).

Pronksimatš Huigi ja Loormani ning Pika ja Kure-Pohhomovi vahel kulges suuresti viimaste juhtimisel – esimeses geimis loovutati vastastele 11 ning teises 15 punkti ning 2:0 (21:11, 21:15) võiduga teeniti Kiirkasiino suvetuuri avaetapilt kolmas koht.

Meeste esimeses poolfinaalis mängisid Urmas Piik ja Dmitri Korotkov Mihkel Nuudi ja Karl Maidlega. Nädala eest Rahvuste karikal osalenud Piik ja Korotkov liikusid finaali ülekaaluka 2:0 (21:12, 21:10) võiduga. Ka teises poolfinaalis nähti kaht geimi, aga mängupilt oli hoopis tasavägisem – Siim Ennemuist ja Cris Karlis Lepp võitsid 2:0 (21:19, 21:17) Kristo Kollot ja Karl Jaanit.

Meeste finaalis tõestasid Piik ja Korotkov, et aastaringselt rannavollele keskendumine ning rahvusvahelisel areenil võistlemine tasub end ära – kuigi Ennemuist ja Lepp osutasid kõva vastupanu, lõppesid arvukad pikad pallivahetused alati Piigi ja Korotkovi punktivõiduga. Nii võitsid Piik ja Korotkov Škoda Rakvere Cupi finaali 2:0 (21:15, 21:14).

Kolmanda koha kohtumises läksid Kollo ja Jaani vastamisi Nuudi ja Maidlega. Kuigi Kollo ja Jaani suutsid avageimi enda kasuks kallutada, jäid nad teises Nuudile ja Maidlele napilt alla ning ka kolmas geim kaotati minimaalse kahepunktise vahega, mis tähendas, et Nuut ja Maidle astusid 2:1 (19:21, 21:17, 15:13) võiduga pjedestaali kolmandale astmele.

Kiirkasiino rannavolle suvetuur jätkub juba järgmisel nädalavahetusel, kui Tartus Rannakeskuses toimub 16.-18. juunini Jazz Pesulad Cup.