Sidemängijateta jäänud Pärnu murdus liider Selver/TalTechi vastu

Cronimet liigas võõrustas Pärnu Võrkpalliklubi täna õhtul liiga liidermeeskonda Selver/TalTechi ja pidi kodupubliku ees vaatamata ilusale algusele vastu võtma valusa 0:3 (20/25 18/25 15/25) kaotuse.

Kahjuks jäi mängu üheks võtmehetkeks Pärnu meeskonna põhisidemängija Karlis Ugis Abelitise vigastus avageimi keskel, mil kodumeeskond veel 17:16 eduseisus oli. 20-aastane lätlane viidi kiirabiga haiglasse ja et ka meeskonna teine side, sama noor Krister Õun oli juba varasemalt vigastusega eemal, pidi platsile jooksma abitreener Karl Lilles. Avageim kaotati lõpuks 20:25.

Teist vaatust alustas Pärnu küll hästi, minnes 5:0 juhtima, ent geimi keskel pöördus eduseis pealinna klubi kasuks, kes võitis teise vaatuse 25:18. Kolmandas geimis Pärnu enam suurt vastupanu ei osutanud ja Selver/TalTech võttis 25:15 võidu.

Võitjate resultatiivseim oli 11 punktini (+7) jõudnud Matthew Aubrey, kes lõi ka 4 serviässa. Võrdselt 9 silma panustasid tempomehed Andri Aganits (5 blokki; +8) ja Marx Aru (+4). Selver/TalTechi vastuvõtt oli 45%, rünnak 41%, blokist saadi 9 ja servilt 7 punkti (eksiti 12 pallingul).

Pärnu VK kasuks tõi Renee Teppan 9 punkti (+5), 8 punkti jäi nii Tony Tammiksaare (-1) kui Toms Švansi (+5) arvele. Suvepealinna meeskonna vastuvõtt oli 46% ja rünnakuid lahendati 37-protsendiliselt, nii bloki kui serviga teeniti 5 punkti (servivigu tehti 17).

Tabelis kindlustas Selver/TalTech oma liidripositsiooni, viiest mängust on Andres Toobali juhendataval meeskonnal kirjas viis võitu ja 15 punkti. Pärnu jätkab 4 punktiga kuuendal tabelireal.