Selgusid “Võrguplatsid korda!” 6 võitjat, rahvahääletus algab 27. aprillil Postimehes

Selgunud on Eesti Võrkpalli Liidu ja Oma Ehitaja koostöös toimuva „Võrguplatsid korda!“ projekti žürii poolt valitud 6 võitjat. Veel 4 võitjat selgub rahvahääletuse tulemusel, hääletus Postimehe veebis toimub 27. aprillist 2. maini.

Juba 11. korda toimuva “Võrguplatsid korda!“ projekti raames saab Eesti juurde kümme mängukorras võrkpalliväljakut.

Žürii valis laekunud avalduste hulgast välja veel 10 taotlust, mille lühikirjeldused lähevad 27. aprillist kuni 2. maini (varasemalt välja kuulutatud 20.-25. aprilli asemel) Postimees.ee portaalis toimuvale rahvahääletusele, kus kõik soovijad saavad anda oma poolthääle kõige rohkem meeldinud kohale. Rahvahääletuse tulemusena selgub 4 enam toetust kogunud kohta, kuhu samuti sel aastal võrkpalliplats rajatakse.

Žürii valitud 6 võitjat:

MTÜ Rasina Külaarendamise Selts. Rasina küla, Põlva vald, Põlva maakond, Vana-Remmelga kinnistu

SA Elva Kultuur & Sport. Tartu mnt 16, Verevi rand, Elva linn, Elva vald, Tartumaa

MTÜ Roela Kodukant. Uus tn 4, Roela alevik, Vinni Vald, Lääne-Virumaa

Pühajärve Põhikool. Sihva küla, Otepää vald, Valgamaa

Abruka Villa OÜ. Saare maakond, Abruka küla, Matkamaja

MTÜ Pärnamäe Külaselts. Pärnamäe küla, Viimsi vald, Hobukastani haljak

Žürii koosseis:

  • Kaido Fridolin (Oma Ehitaja AS juhatuse liige)
  • Hanno Pevkur (EVF president)
  • Helen Veermäe (EVF tegevjuht)
  • Rivo Vesik (Eesti läbi aegade paremaid rannavõrkpallureid)
  • Kert Toobal (Eesti meeste rahvusmeeskonna kapten)

10 rahvahääletusele pääsejat:

1. Kergu lasteaed-algkool. Põhja-Pärnumaa vald

Soovime rikastada oma piirkonda erinevate sportimisvõimalustega. Tahaksime saada lapsi nutiseadmetest eemale ja et neil oleks võimalusi tegeleda erinevate spordialadega värskes õhus. Palliplats leiaks kasutust kehalise kasvatuse tundides, õuevahetundides ja kogukonna laste ning täiskasvanute poolt.

2. Viljandi Jakobsoni Kool. Riia mnt 91, Viljandi

Viljandi Jakobsoni Kooli territooriumile tekiks murukattega võrkpalliväljak, mis lisaks kooli liikumistundidele oleks vabas kasutuses kõikidele võrkpalliharrastajatele. Uus murukattega plats on plaanis rajada kooli staadionile, mis asuks vallidega külgneval alal, mis võimaldab vältida pallide sattumist kõrvalisele aladele, nii on tagatud ka mängijate turvalisus.

3. Mtü Soolu külaselts. Lääne-Nigula vald- Soolu küla

Võrkpall oli Soolu küla noorte põhiliseks ühisharrastuseks juba möödunud sajandi 30. aastatel. Võrguplats rajatakse Soolu ajaloolisesse asumisse kunagise kolhoosilauda kõrvale. Võrkpalliplatsile on suurepärane juurdepääs riigiteelt ning piisavalt on ruumi ka kaugemalt tulijate autodele. Olemasolevast pinnasekuhjatisest kujundatakse vall, mis kaitseb platsi soo pealt puhuvate tugevate tuulte eest ning on ühtlasi ka hea istumisvõimalus publikule.

4. Sauga valla spordiklubi. Tori VV, Metsvindi tn 8, Sauga alevik, Tori vald, Pärnu maakond

Liiva vahetust teeb meil õpilasmalev koostöös kohaliku vallaga. Väsinud väljakuga soovime taastada vana võrkpalliväljaku. Võrkpallihuvilisi on meil noortest vanadeni. Suvel plaanime teha noortele võrkpalli päevalaagreid ja võrkpalliturniire harrastajatele.

5. MTÜ Viru-Jaagupi Kogukonna Selts. Vinni vald, Kooli tee 7, Lääne-Virumaa

Volleplats tehtaks Viru-Jaagupi vana koolimaja territooriumile, mis on kogukonnakeskuseks ja kust kostub alati laste rõõmsaid kilkeid. Võrguplatsi asukoha eeliseks on, et noortetuba asub kohe seal lähedal. Mine tea, võib-olla tuleb Viru-Jaagupi alevikust keegi, kellest saab järgmine võrkpallimeister.

6. Saulepi külselts MTÜ. Kulli külaplats, Kulli küla, Lääneranna vald, Pärnu maakond

Külaplatsi kasutavad väga paljud kohalikud elanikud ning turistid, et pidada piknikke ja puhata värskes õhus. Külaplatsil oleme organiseerinud kuni 3-etapilisi Saulepi segavolle turniire juba aastast 2013. Külaplatsi külastab suvel palju inimesi, soovime pakkuda paremates tingimustes võrkpalli harrastamist ja ala populariseerida.

7. MTÜ Terve Are. Are Mõisapark, Niidu küla, Tori vald, Pärnumaa

Are kogukonnas on võrkpall olnud au sees alates Eesti taasiseseisvumisest. Antud projekti korras Are Mõisapargi võrkpalli platsi parendamine aitaks meil kindlasti suurendada jätkusuutlikku huvi võrkpalli vastu. Are mõisapargis on juba olemas tihedalt kasutatav võrkpalliplats, mida on huvilised koos kohaliku omavalitsusega hooldanud ja ehitanud, kuid see vajaks hädasti kaasajastamist.

8. Saaremaa Vallavalitsus. Tiigi 12, Nasva, 93872 Saare maakond

Nasva külast on sirgunud mitmed võrkpalli mängivad sportlased, näiteks vennad Villu ja Johan Vahter. Tahame, et Nasva lastel oleks võimalus leida rohkem ühist tegevust aktiivse liikumise näol, õues, oma kodukohas ning tutvuksid ka seeläbi teiste küla lastega. Plaan on kogu kompleks “ära värskendada”. Võrkpall annab tugeva tervise ja sõbrad kogu eluks!

9. MTÜ Kabli Puhkebaas. Kabli küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa

Kablis on väga populaarne ühine tegevus justg võrkpalli mängimine. Seda mängivad nii täiskasvanud kui lapsed. Puhkebaasis korraldame igal aastal Kaiu osavalla suvemänge, kust ei puudu ka võrkpall. Võrkpalliplats on vana ja väsinud ning vajab värskendamist.

10. MTÜ Tramburai ja Bamba. Kaagjärve park, Kaagjärve küla, Valga vald, Valgamaa

Mõis ja mõisapark on aastaringselt avatud ning rõõmuga võtame vastu kõik külalised, kes siia kaugesse kanti peaksid sattuma. Juba kaheksandat aastat järjest toimuvad Kaagjärve mõisas Tramburai ja Bamba noortelaagrid. Olemasolev võrkpalliväljak vajaks professionaalset värskendust.

Aastate jooksul on Eesti Võrkpalli Liit koostöös Credit24, Oma Ehitaja ning Tallinna Spordi-ja Noorsooametiga korrastanud ja rajanud 110 võrkpalliväljakut. Nii jõuame sel suvel 120 väljakuni. Projekti suurtoetajana jätkab ehitusettevõte Oma Ehitaja, kes tarnib väljakute korrastamiseks ja komplekteerimiseks vajalikud vahendid.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: