Rakveres toimub juulis rannavõrkpalli MK-etapp!

Eeloleval suvel toimub Eestis esmakordselt rannavõrkpalli maailma karikasarja võistlus, kui juuli alguses mängitakse Rakveres Beach Pro Touri sarja kuuluva Futures taseme etapp. 

Turniir toimub 3.-6. juulil Rakvere Vallimäel Eesti Võrkpalli Liidu ja Rakvere Võrkpalliklubi koostöös.

Eesti Võrkpalli Liidu rannavõrkpalli projektijuhi Liis Nesleri sõnul tahetakse pakkuda maailmatasemel korraldust. “See on Eesti rannavõrkpalli jaoks kahtlemata suur samm ja oleme väga ootusärevad, tahame korraldada võistluse, mis jääks meelde nii osalejatele kui mängijatele. Loomulikult loodame liival näha ka kõiki meie paremaid paare ja platsi ääres rohkelt pealtvaatajaid neile kaasa elamas. Suurt rolli korraldusõiguse saamisel mängisid meie esipaaride Kusti Nõlvaku – Mart Tiisaare ja Liisa Soometsa – Heleene Hollase head esitused MK-sarjas,” sõnas Nesler.

“Kindlasti ei saaks selline võistlus toimuda ilma Rakvere linna ja teiste toetajate abita, oleme neile ääretult tänulikud ja usun, et see on Eesti rannavõrkpalli uue ajastu algus ning näeme ka tulevikus siin kõrgel tasemel turniire,” lisas ta.

Vaata kõiki Futures turniire. 

Eestis on kõrgel tasemel rahvusvaheline rannavõrkpalli võistlus toimunud ka korra varem, kui 2008. aastal peeti Pärnu rannas Challengeri nimeline turniir, mis toona siiski ametlikult MK-sarja osaks polnud. Turniiri võitis hilisem olümpiavõitja ja maailmameister Alison Cerutti koos Bernardo Romanoga (Brasiilia). Parimad eestlased olid toona Kristjan Kais ja Ragnar Pähn ning Kristo Kollo – Oliver Venno, kes jäid jagama 5.-6. kohta.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: