Rahvusnaiskond alustab kauaoodatud EM-valiksarja Valgevene vastu

Eesti rahvusnaiskond alustab täna kell 18.00 Euroopa meistrivõistluste valiksarja Valgevenes, kus esimeseks vastaseks ongi turniiri korraldajamaa. Kõiki Eesti koondise mänge näeb otsepildis nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel.

Lisaks kuulub A-alagruppi Šveits. Finaalturniirile pääsemiseks tuleb alagrupis tulla kahe parema sekka. Mõlema vastasega mängitakse kaks korda.

Koondise kapten Julija Mõnnakmäe usub, et vajalik töö on tehtud ja naiskond valmis taaskord finaalturniiri koha nimel võitlema. “Juba nädal aega tagasi juba rääkisime, et võiks juba tulla need mängud, nii kaua on oodatud. Me väga ootasime seda turniiri ja lootsime, et see ikkagi toimub. Nüüd me siin oleme, oleme väga kaua valmistunud ja oleme valmis,” sõnas sidemängijast kapten koroonaviiruse pandeemia tõttu mitu korda edasi lükatud võistluse kohta.

Valgevene on tema sõnul füüsiliselt võimas võistkond. “Neil on pikad ja võimekad mängijad, eks nad lähevad jõuga lööma. Me püüame oma blokk-kaitse niimoodi paika panna, et me suudame neile vastu panna, kätest lüüa jne. Meil on väga lihtne mänguplaan, millest tuleb kinni hoida. Kui suudame sellest kinni hoida, siis võib siin õnnestuda nii mõndagi,” lisas mängija.

Julija Mõnnakmäe pikk intervjuu:

Koondise juhi ja statistiku Mihkel Sagari intervjuu:

Naiskonna koosseis Valgevenes:

Sidemängijad: Julija Mõnnakmäe, Karolina Kibbermann

Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann

Nurgaründajad: Nette Peit, Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Anu Ennok, Merilin Paalo

Temporündajad: Eliise Hollas, Liis Kullerkann, Laura Parts

Liberod: Kristi Nõlvak, Kadri Kangro

Peatreener Lorenzo Micelli, abitreenerid Rainer Vassiljev ja Andres Toobal, ÜKE treener Alessandro Orefice, füsioterapeudid Giuseppe Pigliacampo, arst Mari Arak, statistik/skaut Mihkel Sagar.

EM-valikturniiri ajakava:

10. mai kell 18.00 Eesti – Valgevene

11. mai kell 18.00 Eesti – Šveits

13. mai kell 18.00 Eesti – Valgevene

14. mai kell 18.00 Eesti – Šveits

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: