Rahvusmeeskond lendas Bulgaariasse 14 mehega, viimaseks liitujaks Renee Teppan

Selle nädala reedel algavaks Euroopa Kuldliigaks valmistuv Eesti rahvusmeeskond reisib täna Bulgaariasse, kus kohtutakse kahel korral sealse koondisega. 

Esimene mäng toimub teisipäeval, 14. mail kell 18.00 ja teine kolmapäeval, 15. mail kell 16.30. Otsepilti näeb Bulgaaria alaliidu YouTube´i lehe vahendusel esimesest mängust.  

Seejärel ootab ees Euroopa Kuldliiga, mille mängud algavad koondise jaoks võõrsil, kui 17. mail minnakse vastamisi Põhja-Makedooniaga ja 18. mail Tšehhiga. Mõlemad kohtumised on otsepildis nähtavad ETV2 vahendusel. 

Eesti koondise peatreener Alar Rikberg läheb Bulgaaria mängudele ja Kuldliiga esimestele kohtumistele vastu 14 mehega. Äsja liitus meeskonnaga diagonaalründaja Renee Teppan, kes lõpetas klubihooaja Araabia Ühendemiraatides. Võrreldes kontrollkohtumistega Soome vastu jäi koju koondise noorim mees Tristan Täht. “Üks mees pidi seekord maha jääma, aga Tristanile ei ole mul Soome mängude põhjal etteheiteid, uustulnuka kohta näitas ta end väga positiivsest küljest ja tema pealt ei kärisenud midagi. Noorele mängijale omaselt tuleb aga mingist tasemest alates rünnakul vigu sisse ja eks ta peab sellega tegelema ja selle tasemega samm-sammult harjuma,” kommenteeris Rikberg.

Nädalavahetusel Soome vastu peetud mängude kohta sõnas juhendaja järgmist: “Pilt oli päris hea, tooksin eraldi välja kaks asja. Kahe mängu vahepeal kokkuleptud asjad toimisid teises kohtumises juba märksa paremini, ja teiseks – kui mängid 7000 inimest mahutavas hallis, aga tribüünil on viis inimest, siis saadab edu seda, kes suudab sisemiselt leida suurema motivatsiooni ja võitluslikkuse. Eriti tuli see välja teisel päeval, kui meie energia ja häälestus olid head. Positiivne oli ka see, et saime mitu tasavägist geimi lõppu mängida.”

Maailmaliigaks valmistuva Bulgaaria vastu saab Rikberg veel mitmeid asju proovida. “Katsetasime Soomes küll mänguajaga palju, aga mingid variandid on veel proovimata. Näiteks, et sidemängijaid poole mängu pealt vahetusest sisse tuua või ründajaid terve mängu platsil hoida ning et üks libero mängib vastuvõtul ja teine kaitses. Saame nüüd need võimalused ka ära proovida. Lisaks peaks Karli Allik ja Marx Aru olema võimelised mängima ja Renee Teppan on samuti olemas. Ka on otsustamise koht, keda diagonaali jätta – kas Timo Lõhmus või Valentin Kordas. Igal juhul on meil meeskonnas nüüd rohkem sügavust ja saame enne Kuldliigat viimased korrektuurid teha,” lisas peatreener.

Meeskonna koosseis kontrollmängudeks Bulgaariaga:

Sidemängijad:
Robert Viiber, Markkus Keel

Diagonaalründajad:
Renee Teppan, Valentin Kordas

Nurgaründajad:
Robert Täht, Märt Tammearu, Karli Allik, Timo Ander Lõhmus

Temporündajad:
Andri Aganits, Alex Saaremaa, Marx Aru, Henri Treial

Liberod:
Silver Maar, Alari Saar

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: