Rahvusmeeskond alustab EMiks valmistumist 17 mängijaga, Rikberg tagasi koondises

Täna kogunes pärast puhkust taas Eesti rahvusmeeskond, et alustada viimast ettevalmistuslaagrit septembris toimuvaks koduseks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks.

Tallinnas toimuvas laagris treenib 17 mängijat, EM-finaalturniirile pääseb mängima 14 meest. Valiku langetab peatreener Cédric Énard veidi enne finaalturniiri.

Taas on koondises tagasi kogenud libero Rait Rikberg, kes käis pärast klubihooaja lõppu mõlema põlvega operatsioonil ning on nüüd taas valmis meeskonda aitama. Rivis on tagasi ka suve esimese poole vigastuste tõttu vahele jätnud koondise liidrid Robert Täht ja Kert Toobal.

Rahvusmeeskonna koosseis Tallinna laagris:

Sidemängijad: Kert Toobal, Robert Viiber, Renet Vanker

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan

Temporündajad: Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Henri Treial

Nurgaründajad: Robert Täht, Kristo Kollo, Märt Tammearu, Albert Hurt, Karli Allik

Liberod: Silver Maar, Johan Vahter, Rait Rikberg

Peatreener Cédric Énard rääkis, kuidas sündis valik mängijatest, kellega alustati ettevalmistust koduseks EM-finaalturniiriks. “Ma ei tahtnud mängijate ringi väga suureks ajada, ent soovisin siiski paremat ülevaadet mõnede meeste seisust, keda ma seni palju näinud pole. Seetõttu alustasime 17 mehega. Kert on tagasi, sest ta on Kert. Tal olid Kuldliiga ajal vigastusemured ja loodetavasti on need nüüd möödanik. Rait on samuti taas meeskonnas, temaga pole mina koondises kunagi töötanud ja tahtsin temast ülevaate saada. Raidu kogemused võivad meile palju kasuks tulla, tahan näha, millises seisus ta ka füüsiliselt on,” rääkis juhendaja.

“Seekord on valik selline, mis ei tähenda, et keegi koondise kandidaatidest oleks maha kantud. Treenerina pidin lihtsalt mingi valiku tegema. Kõige pikem jutuajamine oli Juhkamiga, kes jääb eemale perekondlikel põhjustel.”

“EM on suve suurim eesmärk ja ootan seda väga. Tahan kõvasti tööd teha ja selleks võistluseks valmis olla. Me pole kindlasti sel turniiril favoriidid, aga tahan, et Eesti oleks üllataja. Selleks peame väljakul kõvasti iseloomu näitama. Kuldliiga turniirid näitasid, et noored ja kogenumad mehed on asjad üsna hästi klappima saanud,” lisas peatreener.

Vaata pikka intervjuud Cédric Énardiga:

Kert Toobal astub taas kaptenirolli ja on vigastuste ravimisele palju aega panustanud. “Olen ravinud ja treeninud, seis peaks olema parem, aga alustame rahulikult. Enestunne ka jõusaalis on hulga parem kui maikuus. Ja kui ma siia tulen, olen ma motiveeritud meeskonda aitama ja annan endast parima,” sõnas Toobal, lisades, et jäi Kuldliiga mängudes nähtuga rahule.

“Ma vaatasin neid mänge rahuliku südamega, hea meel oli, et mõlemad (sidemängijad Renet Vanker ja Robert Viiber) said mängida, said alustada, vahetusest sekkuda ja proovida ka ebamugavaid hetki. Ma arvan, et nad on nüüd hulga enesekindlamad ja ka teised on nendega rohkem harjunud.”

Kodune EM on ka kogenud kapteni jaoks väga eriline. “Koondisega treenimine on alati eriline ja see aasta eriti eriline. Treenime selle nimel, et teha midagi ilusat ja võib-olla midagi suurt.”

Vaata Kert Toobali pikka intervjuud:

Rait Rikberg ütles, et otsus koondise taasliituda sündis kiiresti. “Ma ei oodanud enam kutset, aga siis peatreener helistas ja oli vaja kiirelt otsus vastu võtta ja selline otsus see sai. See, kui hea minu põlvede seisukord on, selgub. Pärast 17. aprilli ma võrkpalli mänginud pole ja eks see esimene nädal annab parema pildi ette, kas ma olen võimeline Eesti koondist aitama või ei ole,” ütles Rikberg. “Eesti koondisel on minu südames suur koht ja aidata ma tahan.”

Vaata Rait Rikbergi pikka intervjuud:

Ettevalmistuse raames peetakse ka kontrollmänge, kui kolmel korral kohtutakse Soome ja Hispaaniaga. Soome mängud peetakse Kalevi spordihallis, Hispaaniaga mängitakse Saku Suurhallis.

Kontrollmängud enne EM-finaalturniiri:

11. august kell 16.00 Eesti – Soome

12. august kell 16.00 Eesti – Soome (ametlik kontrollmäng)

13. august kell 11.00 Eesti – Soome

26. august kell 16.00 Eesti – Hispaania

27. august kell 17.00 Eesti – Hispaania

28. august kell 16.00 Eesti – Hispaania (ametlik kontrollmäng)

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: