Rae Spordikool/VIASTONist möödunud TalTech tõusis uueks tabelijuhiks

Naiste Balti liigas toimus turniiritabeli tipus muudatus, kui Rae Spordikool/VIASTON ja TalTech vahetasid omavahel kohad.

Hooaega kolme 0:3 kaotusega alustanud Audentese SG/Noortekoondis saavutas kolmanda järjestikuse võidu, mängides kodusaalis 3:2 (26:24, 25:16, 19:25, 20:25, 24:22) tulemusega üle Läti võistkonna RSU/MSG. Seejuures päästis Audentese SG/Noortekoondis viiendas geimis kolm matšpalli. Mäletatavasti võtsid noored ka eile 3:2 võidu. Pluss-miinus arvestuses neljaga plussi jäänud Nora Lember tõi võitjatele 22, Karlotta Kattai 21 (+8) ja Freia Liisa Palk 13 (+8) punkti.

Võõrustajad olid täpsemad servi vastuvõtul (50%-36%) ja edukamad rünnakul (43%-36%), kuid blokipunktides jäädi lätlannadele selgelt 4-15 alla. Mängu kordust saab vaadata siin. Kuuest mängust seitse punkti kogunud Audentese SG/Noortekoondis tõusis turniiritabelis neljandaks, kõik neli mängu kaotanud RSU/MSG on kahe punktiga üheksas.

Teine Eesti ja Läti vastasseis lõppes lõunanaabrite paremusega, kui kolmemängulise võiduseeria pealt kohtumisele vastu läinud Rae Spordikool/VIASTON jäi 2:3 (25:13, 22:25, 24:26, 25:22, 12:15) resultaadiga alla Riia Võrkpallikool/LU võistkonnale. 34 tõstet saanud ja neist 19 realiseerinud (56%) Silvia Pertens tõi koduvõistkonnale 22 punkti, näidates kasutegurit +4. Kristel Moor assisteeris 16, Liis Kiviloo 14 ja Merili Kõrvel 9 punktiga.

Rae Spordikool/VIASTON lahendas rünnakuid 43-protsendiliselt ja kogus blokis 11 punkti, lätlannade samad näitajad olid 40% ja 9. Kaotajad võtsid servi vastu 32- ja võitjad 38-protsendiliselt. Mängu kordus on leitav siin. Esikohalt teiseks langenud Rae Spordikool/VIASTON on viiest mängust võitnud kolm ja kogunud 11 punkti, viiendal tabelireal paikneval Riia Võrkpallikool/LU naiskonnal on neljast mängust koos seitse punkti.

Ainsana täiseduga jätkav TalTech eelmise hooaja finalist Jonavos Aušrinele geimi ei loovutanud, saavutades Jonavas 3:0 (25:14, 25:23, 25:18) võidu. Ingrid Kiisk tõi võitjatle 13, Marily Lass 11, Kätriin Põld 8, Dzintra Lember 8 ja Eliisa Peit samuti 8 punkti.

TalTech pani võidule aluse suurepärase 78-protsendilise servi vastuvõtu ja 46-protsendilise rünnakuefektiivsusega. Leedu võistkonna vastuvõtt oli 50% ja rünnak 33%. Neljanda võidu teeninud TalTech tõsusis 12 puntkiga tabelijuhiks, kahe võidu kõrvale teise kaotuse saanud Aušrine on nelja punktiga kaheksas.

Sarnaselt TalTechile Leedus mänginud Tartu Ülikool/Bigbank punktiarvet kasvatada ei suutnud, kaotades 1:3 (22:25, 25:23, 25:27, 19:25) tulemusega tiitlikaitsja Kaunase VDU naiskonnale. Tartu võistkonnal oli kolmandas geimis 24:22 eduseisus kasutada kaks geimpalli, kuid kumbagi neist realiseerida ei suudetud. Ingris Suvi kogus Tartu naiskonna poolel 15, Salme Adeele Hollas 12, Laura-Liisa Maiste 11 ja Liisbet Pill 10 punkti.

Kui blokis, rünnakul ja servi vastuvõtul olid võistkonnad üsna võrdsed, siis servil olid selgelt paremad leedulannad – Kaunase naiskond tegi 10 viga ja lõi 9 ässa, Tartu esindus patutas servil 16 veaga ja lõi 7 ässa. Turniiritabelis kolmandaks tõusnud Kaunase võistkond on kogunud kaheksa punkti, seitsmendaks langenud Tartu Ülikool/Bigbankil on koos kuus punkti.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN