Rae Spordikool/VIASTON võitis Tuule Spordihoone avamängus Tartu Ülikool/Bigbanki

Rae Spordikool/VIASTON võitis naiste Balti liigas kodust konkurenti Tartu Ülikool/Bigbanki, millega säilitati teoreetiline võimalus võtta põhiturniiril esikoht.

Tuule Spordihoone avamängus Tartu Ülikool/Bigbanki võõrustanud Rae Spordikool/VIASTON kallutas enda kasuks nii tasavägise esimese kui teise geimi, kui tartlannadele loovutati vastavalt 22 ja 23 punkti. Kolmanda geimi võitsid võõrustajad 250 pealtvaataja ees 25:21 ja kogu mängu 3:0 (25:22, 25:23, 25:21) tulemusega. Seega võttis Rae võistkond põhiturniiri esimese ringi kaotuse eest revanši, kui Tartus jäi 3:2 tulemusega peale kodunaiskond.

Teises geimis koguni 10 punktiga säranud Silvia Pertens lõpetas kohtumise 17 punktiga. Pluss-miinus arvestuses näitas Pertens kasutegurit +10. Hanna Pajula aitas koduvõistkonda 12 ja Merili Kõrvel 10 punktiga. Salme Adeele Hollas ja Laura-Liisa Maiste tõid külalistele 12 ning Mari Arak 10 punkti.

Mõlemad naiskonnad lahendasid punktiks 38% rünnakutest. Blokis oli kolme punktiga (7-4) parem Rae esindus, servil oli omakorda kolme punktiga (7-4) edukam Tartu võistkond. Servivigu kogunes kaotajatele 13 ja võitjatele viis.

Rae Spordikool/VIASTON tõusis kolme võidupunkti toel turniiritabelis teiseks, olles kogunud 31 punkti. Ühtlasi jätkab Rae võistkond võitlust põhiturniiri esikoha eest, mille peamine kandidaat on siiski TalTech. Viiendal tabelireal paikneval Tartu Ülikool/Bigbankil on koos 23 punkti.

Tabelijuht TalTech võib põhiturniiri võidu kindlustada juba homme, kui kell 18.45 kohtutakse võõrsil kaheksandat kohta hoidva Audentese SG/Noortekoondisega.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN