Rae Spordikool/VIASTON jõudis Balti liigas oodatult poolfinaali

Naiste Balti liiga veerandfinaalseeria teine mäng Rae Spordikool/VIASTONi ja VK Jelgava vahel lõppes sarnaselt esimesele vaid kolme geimiga, kui avamängus 3:0 võidu saanud Rae esindus teenis täna samuti 3:0 võidu ja tagas sellega edasipääsu poolfinaali.

Tuule spordihoones toimunud korduskohtumine kujunes tasavägiseks, kui kodusaalis mänginud Rae Spordikool/VIASTON kallutas esimese geimi 19:22 kaotusseisust 25:23 tulemusega enda kasuks ja võttis 3:0 (25:23, 25:19, 25:22) mänguvõidu. Silvia Pertens tõi võitjatele 22 (+16), Liis Kiviloo 15 (+11) ja Hanna Pajula 14 (+8).

Ligi 200 pealtvaataja ees peetud vastasseisus tegi koduvõistkond hea esituse rünnakul, lahendades punktiks 47% rünnakutest. Lätlannade rünnakuefektiivsus oli 43%. Blokipunkte märgiti võitjatele kuus ja kaotajatele seitse ning serviässasid võõrustajatele neli ja külalistele viis.

Seega võitis põhiturniiril teise koha teeninud Rae naiskond põhiturniiril seitsmendaks tulnud Jelgava esinduse vastu kõik neli omavahelist kohtumist, kui põhiturniiril saavutas Rae võõrsil 3:1 ja kodusaalis 3:0 võidu.

Tartu Ülikool/Bigbank võib poolfinaalkoha kindlustada täna kell 18 algavas kohtumises, kui Kaunases on kavas veerandfinaalseeria teine mäng. Tartus toimunud esimeses vastasseisus võitis koduvõistkond 3:0 tulemusega tiitlikaitsja Kaunas-VDU naiskonda. Leedulannade võidu korral toimub kolmas mäng homme kell 12 samuti Kaunases.

1.-2. märtsil toimuvale nelja võistkonna finaalturniirile on lisaks Rae võistkonnale koha kindlustanud ka põhiturniiri parim naiskond TalTech, kes mängis kahe võiduni peetud veerandfinaalis kahel korral 3:0 tulemusega üle Audentes SG/Noortekoondise.