Rae Spordikool/VIASTON asus veerandfinaali juhtima

Põhiturniiril teise koha saavutanud Rae Spordikool/VIASTON asus naiste Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriat põhiturniiri seitsmenda Viimsi/Tallinna Ülikooli vastu juhtima, võttes avamängus võidu.

Tuule Spordihoones peetud mängus koduseinte toetust nautinud favoriit Rae loovutas esimeses geimis 17 ja teises 20 punkti. Kodupubliku rõõmuks kujunes kohtumine kolmegeimiliseks, kui kolmandas geimis 30:28 tulemusega peale jäänud Rae võttis 3:0 (25:17, 25:20, 30:28) võidu. Seejuures oli Viimsi/Tallinna Ülikoolil kolmandas geimis 24:21 eduseisus kasutada kolm ja hiljem veel kaks geimpalli, kuid ühtegi neist külalised realiseerida ei suutnud. Põhiturniiri omavahelistes kohtumistes mängis Rae võistkond Viimsi/Tallinna Ülikooli üle 3:0 ja 3:1 tulemusega.

Rünnakul 30-protsendilist efektiivsust näidanud Silvia Pertens panustas võitu 14 (+6), Hanna Pajula 11 (+3) ja Liis Kiviloo 11 (+7) punkti. Külaliste poolel tõusis resultatiivseimaks 16 punkti kogunud Raili Hunt. Triin Kaas lõpetas kohtumise 10 punktiga.

Võõrustajad lahendasid punktiks 39% rünnakutest, külaliste sama näitaja oli 33%. Blokipunkte märgiti võitjatele neli ja kaotajatele viis ning serviässasid Raele 12 ja Viimsi/Tallinna Ülikoolile seitse.

Kahe võiduni peetava seeria teise mängu toimumisaeg selgunud veel ei ole. Rae võidu korral saab seeria lõpu, Viimsi/Tallinna Ülikooli edu korral selgitab edasipääseja otsustav kolmas mäng.

Põhiturniiri parima TalTechi ja kaheksanda Pärnu Spordikooli veerandfinaalseerias kannab favoriidikoormat Tallinna esindus, kes põhiturniiri omavahelistes mängudes geimi ei loovutanud. Seeria saab TalTechi spordihoones alguse 21. veebruaril kell 19.

Kolmandas paaris lähevad vastamisi põhiturniiril neljanda koha saavutanud Audentese SG/Noortekoondis ja viiendaks tulnud TBD Pharmatech/Kastre. Põhiturniiri omavahelistes mängudes võttis TBD Pharmatech/Kastre esindus kodusaalis 3:1 võidu, Audentese spordihoones peetud kohtumises jäi 3:1 tulemusega peale koduvõistkond Audentese SG/Noortekoondis. Seeria avamäng on kavas 6. märtsil kell 18.45 Audentese spordihoones.

Neljandas paaris selgitavad poolfinalisti põhiturniiri kolmas Tartu Ülikool/Bigbank ja kuues Viljandi Metall.