Põnevad üleminekud: Hurt siirdub Saksamaale, Kordas Itaaliasse, Kibbermann Prantsusmaa kõrgliigasse

Suvi toob üha uusi uudiseid meie võrkpallurite üleminekutest välisliigadesse. Tänane päev tõi kaks põnevat uudist, kui uue tööandja said kaks Tartu Bigbanki mängumeest Albert Hurt ja Valentin Kordas.

Seni TalTechi ja Tartu Bigbanki esindanud diagonaalründaja Valentin Kordase esimene välisklubi on Itaalia esiliigas mängiv Pallovolo Motta klubi.

Nurgaründaja Albert Hurt hakkab aga samuti esmakordselt välismaal mängima ja tema uus tööandja on Saksamaa kõrgliigameeskond TSV Herrsching.

Hiljaaegu on uutest lepingutest teatatud veel mitme eestlase puhul. Eelmisel hooajal Prantsusmaa kolmandas liigas tegutsenud naiste koondise sidemängija Karolina Kibbermann hakkab esindama Prantsusmaa kõrgliiganaiskonda Marcq-En-Baroeul.

Nette Peit jätkab aga karjääri Prantsusmaa esiliigas Quimper Volley 29 ridades, kus nurgaründaja ka möödunud hooajal mängis.

Oma eelmise hooaja klubiga sõlmis uue lepingu ka teine koondise nurgaründaja Kristiine Miilen, kes jätkab Itaalia esiliigas Olbia Hermaea klubis.

Polina Bratuhhina-Pitou vahetab aga Prantsusmaa kõrgliiga Luksemburgi oma vastu, teenides lepingu RSR Walferiga.

Nurgaründaja Robert Täht tõmbab selga Brasiilia kõrgliigaklubi Sao Jose dos Campose särgi.

Temporündaja Timo Tammemaa jätkab Poola kõrgliigas uues koduklubis, milleks on Radomi Czarni.

Nurgaründaja Kevin Saar vahetas aga koduse TalTechi Türgi kõrgliiga vastu ja esindab nüüd Altkema meeskonda.

Koondise sidemängija Robert Viiber tõmbab järgmisel hooajal selga Rumeenia kõrgliigaklubi Craiova särgi.

Tartu Bigbanki temporündaja Alex Saaremaa liigub samuti esimest korda piiri taha, tema uus tööandja on Aalsti Lindemans (Belgia). Samas liigas jätkavad ka teine tempomees Henri Treial ja sidemängija Renet Vanker, kelle koduklubiks on jätkuvalt Maaseiki Greenyard ning nurgaründaja Märt Tammearu (Roeselare Knack).

Kogenud temporündaja Ardo Kreek jätkab sama tööandja juures, kus möödunud hooajal ehk Arago de Setes Prantsusmaa kõrgliigas.

Soome meistriliigas jätkab mängimist nurgmees Andrus Raadik, kes mängib Savo Volleys.

Libero Silver Maari esimene välisklubi on aga Tšehhi meistriliigasse kuuluv Libereci Dukla.

Taas siirdub välisklubisse Tartu Bigbankis mänginud nurgaründaja Martti Juhkami, kes esindab järgmisel hooajal Tšehhi kõrgliigameeskonda Karlovarskot.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: