Põhiturniiri valitseja TalTech jäi Balti liigas finaali ukse taha

Naiste Balti liiga teine finalist on RSU/MSG, kes sai TalTechi spordihoones toimunud poolfinaalis 3:1 (27:25, 18:25, 25:22, 25:22) jagu põhiturniiril kindla esikoha võtnud TalTechist. Läti naiskond kohtub finaalis Tartu Ülikool/Bigbankiga.

Kolmes esimeses geimis rünnakuid vastavalt 40-, 41 ja 37-protsendiliselt lahendanud TalTech realiseeris neljandas geimis punktiks vaid 23% ja kogu mängu kokkuvõttes 35% rünnakutest. Läti võistkonna rünnakuefektiivsus oli 32%. Omavigu kogunes lätlannadele seejuures kuus ja TalTechile 14. Blokis oli ühe punktiga (12-11) parem TalTech ja servil kolme punktiga (9-6) samuti Eesti naiskond.

49-st rünnakust 22 (45%) lahendanud Nette Peit tõi kaotajatele üleplatsimängijana 26 punkti. Peit näitas ka mängu parimat kasutegurit +17. Kätriin Põld assisteeris 12 ja pooled oma punktidest blokis toonud Eliisa Peit 10 punktiga. Mängu kordust saab vaadata siin.

Seega võttis RSU/MSG tänavuse hooaja kaotuste eest magusa revaši, kui põhiturniiri omavahelistes mängudes jäi peale TalTech – kodusaalis võeti 3:1 ja võõrsil 3:2 võit.

Laupäeval kell 12 toimub Rae Spordikool/VIASTONi ja TalTechi vahel pronksimäng, kell 17 alustavad  Baltimaade meistri selgitamist Tartu Ülikool/Bigbank ja RSU/MSG. Pronskimängule saab kaasa elada internetis sport.postimees.ee vahendusel ja finaali kannab üle telekanal Duo 5.