Peatreener Toobal Belgia ja Horvaatia mängude eel: kõik peavad endast maksimumi andma

Eesti naiste koondis peab sel nädalal kaks kohtumist Euroopa Kuldliigas, kui Belgias minnakse esmalt vastamisi Belgiaga ja seejärel Horvaatiaga. 

Belgiaga kohtutakse reedel, 24. mail kell 21.30, seda mängu näeb otsepildis EuroVolley.TV vahendusel.

Laupäeval kell 21.30 algavat kohtumist Horvaatiaga näeb ETV2 vahendusel alates kella 22.00st.

Eesti on seni kirjas kaks kaotust, kui Rakveres toimunud turniiril jäädi alla nii Sloveeniale kui Ukrainale. Tabelis annab see hetkel eelviimase koha Austria ees.

Vaata tabelit ja tulemusi. 

Peatreener Andres Toobal sõitis Belgiasse 14 mängijaga, koju jäid seekord need, kes on seotud koolieksamitega. Belgia näol on tegu tugevaima vastasega, kellega Eestil seekord mõõtu tuleb võtta, Horvaatia on samuti kõrgest klassist naiskond.

“Belgial on iga positsioon väga kõrgeklassiliselt täidetud, selge see, et nende vastu peab natuke teistmoodi eesmärkidega minema, et oma võitlusvaimu tagasi saada ja otsida oma mängu. Tahan näha, et me mängime igat punkti nii, et kui vastane on ka mõne punktiga ees, siis me ei annaks alla, vaid võitleks enda eesmärkide nimel. Et ei vaadataks niivõrd skoori, vaid püüaksime säilitada rahu. Me oleme välja võidelnud õiguse sellisel tasemel vastastega mängida ja peaksime selle üle uhkust tundma ja pea püsti sellistele mängudele vastu minema. Et igaüks annaks endast kõik ja ei peaks pärast mõtlema, et midagi jäi varuks,” ütles Toobal.

“Kõik peavad aru saama, et see ei ole enam Hõbeliiga, mida me oleme siin varasemalt mänginud, vaid siin on hoopis teine tase. Ja selle seltskonnaga harjumine võtab paratamatult aega. Klubihooaja mõistes tegid ehk mõned mängijad sammu tagasi, aga see ei tähenda, et peaksime ka suvel koondisega sammu tagasi tegema. Proovime ikka edasi minna,” lisas juhendaja.

Rahvusnaiskonna koosseis Belgia ja Horvaatia vastu: 

Sidemängijad: Melissa Varlõgina, Karolina Kibbermann, Häli Vahula

Temporündajad: Liis Kiviloo, Mirjam Karoliine Kask, Liisbet Pill

Nurgaründajad: Nette Peit, Salme Adeele Hollas, Silvia Pertens, Kristiine Miilen

Diagonaaründajad: Kertu Laak, Carmel Vares

Liberod: Kadri Kangro, Marily Lass

Peatreener Andres Toobal, abitreenerid Marko Mett ja Valdis Radionenkov, ÜKE-treener Krete Junson, füsioterapeut Annabel Kutman, mänedžer/statistik Mihkel Sagar. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: