Neidude U17 koondis alustab EM-valiksarja: peatreener Tatrik ootab võitluslikke mänge

Eesti neidude U17 koondis mängib sel nädalal sarnaselt meie noormeestele Euroopa meistrivõistluste teise ringi valikturniiril Kosovos. 

Eesti koondis kuulub reedel algaval valikturniiril E-alagruppi, kus lisaks mängivad võõrustaja Kosovo, Belgia ja Ukraina. Kokku on viis alagruppi ja finaalturniirile pääseb iga alagrupi kaks esimest naiskonda.

Peatreener Raigo Tatrik ütleb, et Eesti naiskonna tugevuseks võib lugeda ühtlast taset. “Meil pole ühtegi suurt staari-liidrit või mõnd väga pikka mängijat, kes tohutult skoori teeks. Aga oleme ühtne, ühtlase tasemega võistkondlik tiim ja põhimängijad on kõik naiste liigas karastust ja kogemusi saanud,” sõnab Tatrik oma hoolealuste kohta.

“Puudujaid on mõned – haiguste või vigatuste tõttu – aga meil on neile tublid asendajad olemas. Kui vaadata viimaseid kontrollmänge Viastoni naiskonnaga, siis mängupilt oli üsna hea ja selles vaates loodan, et tüdrukud suudavad ka turniiril oma maksimumi välja mängida. Ukrainat oleme võitnud varem, ent see oli raske ja tasavägine mäng, kindlasti midagi lihtsalt ei tule ja peame kõvasti võitlema, sest tegu on võimsa võistkonnaga. Kosovo on videote põhjal samuti korralikul tasemel ja alahinnata neid ei saa. Esimest mängu nendega läheme muidugi võitma, et saada turniiriks hea tunne kätte. Belgia näol on tegu tippvõistkonnaga ja sellise vastasega mängimine on teistmoodi kogemus. Ootan võitluslikke mänge, anname endast parima ja eks siis näeb, milline see tulemus olema saab,” analüüsis Tatrik.

Koondise koosseis Kosovos: Freia Liisa Palk, Merii Laar, Mirjam Karoliine Kask, Marie Miilen, Gertu Koik, Pent Rebecca, Anette Arak, Roosi Brigita Toom, Marta-Mia Ploomipuu, Marii Koppel, Heleri Soodla, Hannemai Hanimägi.

Peatreener Raigo Tatrik, abitreenerid Jaanika Jakobson ja Andrei Ojamets, füsioterapeut Annabel Kutman, statistik/mänedžer Mihkel Sagar.

Eesti koondise mängud Kosovos:

21. aprill kell 18.00 Kosovo – Eesti

22. aprill kell 21.00 Eesti – Belgia

23. aprill kell 18.00 Eesti – Ukraina

Vaata tulemusi ja ajakava. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: