Naiste Meistriliiga põhiturniir lõppes Viljandi võiduga TBD Pharmatech Tartu üle

Naiste Meistriliiga põhiturniir lõppes teisipäeval peetud viimase mänguga, kus Viljandi Metall alistas 3:0 (25:22, 25:12, 25:18) tulemusega TBD Pharmatech Tartu.

Kolmandas geimis üheksa punktiga säranud Renate Pikk tõi võitjate parimana 19 punkti, Kerttu Lääne lisas 8 punkti. Kairin Tammel kogus võõrsil mänginud Tartu võistkonna edukaimana 8 punkti.

Viljandlannad lahendasid rünnakuid 42-protsendiliselt, tartlannade rünnakuefektiivsus oli 25%. Serviässasid märgiti võitjatele üheksa ja kaotajatele kolm.

Põhiturniiri esimene TalTech/Tradehouse jõudis Eesti meistrivõistlustel otse poolfinaali. Põhiturniiril teise koha saavutanud Tartu Ülikool/Bigbank läheb veerandfinaalis vastamisi põhiturniiri seitsmenda Viimsi/Tallinna Ülikooliga ja kolmanda koha hõivanud Viljandi Metall kuuenda koha teeninud TBD Pharmatech Tartuga. Viimase poolfinalisti selgitavad põhiturniiri neljanda kohaga lõpetanud BARRUS/Võru Võrkpalliklubi ja viiendaks tulnud Rae Spordikool/VIASTON.

Kahe võiduni mängitavate veerandfinaalidega tehakse algust 28. veebruaril. BARRUS/Võru Võrkpalliklubi ja Rae Spordikool/VIASTONi veerandfinaali võitja kohtub poolfinaalis  TalTechiga ning Tartu Ülikool/Bigbanki ja Viimsi/Tallinna Ülikooli paari võitja Viljandi Metalli või TBD Pharmatech Tartuga.