Naiste Balti liiga tiheda nädala juhatas sisse Eesti võistkondade kohtumine

Käimasoleval nädalal toimub naiste Balti liigas kokku üheksa mängu, millest esimene lõppes Tartu Ülikool/Bigbanki võiduga.

Elva spordihallis ligi 100 pealtvaatja ees peetud mängus jagasid punkte Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis, kes enne tänast paiknesid turniiritabelis vastavalt kaheksandal ja seitsmendal kohal. 75 minutit toimunud kohtumises pinget ei tekkinud, kui tartlannad võtsid 3:0 (25:15, 25:20, 25:21) võidu.

Teises geimis 11 punktiga säranud Salme Adeele Hollas panustas võitu 17 punkti, näidates ka kohtumise parimat kasutegurit +15.  Karlotta Kattai tõi kaotajatele 16 (+11) ja Nora Lember 9 punkti.

Kui servi vastuvõtul olid täpsemad kaotajad (positiivne vastuvõtt 51%-44%), siis rünnakuid lahendas paremini Tartu võistkond, kui punktiks õnnestus lüüa 44% tõstetest. Audentese SG/Noortekoondise rünnakuefektiivsus oli 39%. Blokipunkte märgiti võitjatele seitse ja serviässasid 12, pealinna võistkonna samad näitajad olid kolm ja neli.

21 punkti kogunud  Tartu Ülikool/Bigbank tõusis turniiritabelis kaheksandalt kohalt viiendaks, 18 punkti saavutanud Audentese SG/Noortekoondis langes ühe koha võrra kaheksandaks.

Laupäeval kell 16 kohtub Tartu naiskond võõrsil kuuendal real asuva RSU/MSG võistkonnaga ja tabelijuht TalTech kell 20 samuti võõral väljakul kaks kohta madalamal paikneva Riia Võrkpallikool/LU-ga.

Ka pühapäeval mängivad Eesti võistkonnad Lätis. TalTech läheb kell 12 vastamisi RSU/MSG naiskonnaga ja Tartu Ülikool/Bigbank kell 16 Riia Võrkpallikool/LU-ga.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN