MM-i parim temporündaja: Eesti koondisel on võimalus Belgia alistada

Itaalia võrkpallimeeskonna 26-aastane temporündaja Gianluca Galassi tõdes, et Eesti osutas neile eile hilisõhtul toimunud EM-finaalturniiri mängus kõva vastupanu. Itaalia võitis küll 3:0, kuid teises geimis olid maailmameistrid mõnda aega 3-4 punktiga maas. See sütitas neid, raskel perioodil enda veel paremini mobiliseerimine tekitas õnnetunnet.

Tegime mullusel MM-il parima temporündaja tiitli saanud Galassiga paar sõna juttu ja uurisime, mida ta arvas mängust, milliseid šansse näeb Eestil viimases alagrupimängus Belgia vastu ning kes kohtuvad käimasoleva EM-i finaalis.

Kas võib öelda, et kokkuvõttes lõppes mäng ootuspärase skooriga – võitsite 3:0?

Sa ei saa kunagi oodata, et võidad kindlasti 3:0. Võid oodata, et ehk ei ole täna nii raske. Aga see mäng oli väga keeruline. Me üritasime oma mängu leida ja peale suruda, esimeses geimis see õnnestus. Teises oli Eesti väga-väga hea, eelkõige servil, aga ka blokis. See oli meie jaoks raske geim. Eks meie vastu, ma usun, kõik meeskonnad tahavadki endast absoluutselt kõik välja panna. Tuleb tõsine EM, kuid meie oleme valmis võitlema.

Itaallaste näod muutusid teise geimi kaotusseisus, oldi tõsised, innustavad ja otsustavad. Mida üksteisele neil hetkedel ütlesite – et nüüd tuleb täiega mängima hakata, ei saa lubada sel geimil ära minna?

Me ei tohi mõelda, et iga mäng või geim tuleb kuidagi kergelt. Kahtlemata tuleb ka raskeid hetki, Eesti vastu oli see teises geimis, see on selge. Kuid meil on tõesti vägev meeskond, sel hetkel tahtsime kõik endast rohkem välja pigistada, vahe tagasi teha ja geim võita. Just see ongi võrkpallis see parim osa, mis tekitab õnnetunnet ja rahulolu, kui see sul välja tuleb.

Itaalia on nii valitsev maailmameister kui ka Euroopa meister. Mis selle satsi nii eriliseks teeb?

Vaat see on hea ja raske küsimus… Oleme noored, meile meeldib koos mängida, meil on lõbus – nii platsil kui ka väljaspool seda. Meile meeldib mängida võrkpalli, just üheskoos. Vast see ongi olnud senise edu võti.

Mängu käigus tekkis küsimus, kas teie tiimi nurgaründaja Alessandro Michieletto on ikka 100-protsendiliselt terve?

Ta on 100% korras ja mänguvalmis, aga ega temagi ole robot, vaid inimene. Kõigil võib ette tulla mitte nii häid päevi. Minu jaoks on ta kahtlemata üks maailma paremaid nurgaründajaid. Küll ta on tänases mängus jälle imeline nagu alati!

Olete sel EM-il mänginud nii Eesti kui ka Belgiaga. Kas Eestil on šanssi Belgia vastu?

Arvan küll. Ilmselt oli meil täna Eestit raskem võita kui kaks päeva tagasi Belgiat. Aga iga mäng on erinev, Belgia mängis Saksamaa vastu juba märksa paremini. Kõik tiimid tahavad turniiri jooksul kasvada ja paremini esineda. Kuid usun, et Eestil on võimalus Belgiat võita küll, see sõltub eelkõige sellest, kuidas nad väljakule lähevad ja kuidas on valmis võitlema.

Ja lõpetuseks: kes kohtuvad EM-i finaalis?

Vaat see on raske küsimus! Loodan mõistagi, et meie võistkond, sest see on ju see eesmärk, mille nimel me mängime. Teistest on sel EM-il minu silmis parim võistkond Poolal, lisaks sinna kõrvale ka Prantsusmaa ja Sloveenia. Kuid ka tänaõhtune vastane Serbia on väga tugev vastane, kelle vastu tuleb anda parim.