Maratongeimi kaotanud BMF/Rakvere VK võitis esimese veerandfinaalmängu

Käimasoleval nädalal tehakse meeste esiliigas algust kahe võiduni peetavate veerandfinaalseeriatega, kui kaheksa veerandfinalisti asuvad selgitama nelja poolfinalisti. Neljapäeval oli kavas esimene veerandfinaalmäng, laupäeval tehakse algust kolme veerandfinaalseeriaga.

Põhiturniiri parim Tallinna Ülikool sõidab veerandfinaalseeria avavaatuses laupäeval külla põhiturniiril kaheksanda koha saavutanud Danpower/Võru Võrkpalliklubile. Võru Kreutzwaldi 16 võimlas toimuv mäng algab kell 17. Viljandi Võrkpalliklubi (põhiturniiri 3.) mängib kell 13 Maaülikooli spordihoones EMÜ/Structuraga (6.) (otseüleakanne siin) ja Selver Tallinn Spordikool (4.) kell 12 Kiili spordihoones EstNor/Kiiliga (5.).

Täna kohtusid Audentese spordihoones põhiturniiri seitsmes Audentese SG/Noortekoondis ja põhiturniiril teiseks tulnud BMF/Rakvere Võrkpalliklubi. Kohtumise põnevaimaks kujunes kolmas geim, mis lõppes Audentese SG/Noortekoondise 31:29 paremusega. Ülejäänud kolm geimi kuulusid Rakvere meeskonnale, kes saavutas 3:1 (25:17, 25:18, 29:31, 25:18) mänguvõidu. Mängu kordus on nähtav siin.

Põhiturniiri omavahelistes vastasseisudes mängis Tallinna Ülikool Danpower/Võru Võrkpalliklubi 3:1 tulemusega üle nii kodusaalis kui võõrsil toimunud kothumises. Viljandi meeskond võitis võõrsil EMÜ/Structurat 3:0 ja kodusaalis 3:1 tulemusega. Koduväljakul 3:1 võiduni jõudnud Rakvere esindus jäi võõrsil Audentese SG/Noortekoondisele 2:3 tulemusega alla. Selver Tallinn Spordikooli ja EstNor/Kiili omavahelistes mängudes saatis edu külalisvõistkonda – Kiilis võttis 3:2 võidu Selver ja TalTechi spordihoones 3:1 võidu EstNor/Kiili.

Veerandfinaalidest pääsevad poolfinaalidesse kaks võitu saavutanud võistkonnad. AB Premium/Rae vald saavutas tänavu 9., IMsport/Türi 10., Põltsamaa Võrkpalliklubi 11. ja Bigbank/Kambja 12. koha.