Mati Vetevoolu mälestusturniiril olid parimad Hollas ja Remmelg ning Donela ja Palubinskas

Kiirkasiino rannavolle suvetuuri neljanda etapi, Mati Vetevoolu mälestusturniiri Kloogarannas võitsid Heleene Hollas ja Liisa Remmelg ning leedulased Mantas Donela ja Karolis Palubinskas, turniiri kõige väärtuslikumateks mängijateks valiti Hollas ja Donela.

Mati Vetevoolule pühendatud turniiri meeste poolfinaali jõudsid Eesti paaridest Urmas Piik ja Dmitri Korotkov ning Siim Ennemuist ja Cris Karlis Lepp, Läti duo Arnis Reliņš ja Kristaps Punculis ning leedulased Mantas Donela ja Karolis Palubinskas. Piik ja Korotkov vandusid poolfinaalis kindlalt 0:2 (15:21, 14:21) alla leedulastele ning Ennemuist ja Lepp kaotasid võitlusliku duelli 0:2 (24:26, 24:26) lõunanaabritele, jättes eestlased heitlema võistluse kolmanda koha nimel.

Pronksimatši avageimi võitsid kindlalt turniiri esimest asetust omanud Piik ja Korotkov, aga järgmise geimi lõpu kallutasid enda kasuks Ennemuist ja Lepp. Otsustava geimi keskel suutsid Piik ja Korotkov eduseisu kätte võidelda ning 2:1 (21:14, 20:22, 15:11) võidu ning kolmanda kohaga tegid nad Kloogarannas Eesti meeste parima tulemuse.

Finaalis Läti ja Leedu esinduste vahel võitsid sarnaselt Rasmus Meiusele ja Karl Erik Kaisile U22 Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvad Donela ja Palubinskas Reliņši ja Punculise vastu esimese vaatuse, ent teises tegutsesid kindlamalt lätlased. Kolmandas geimis säras 18-aastane Palubinskas blokis ning Donela hea kaitsemängu ning hiilgavate rünnakulahenduste toel alistati Reliņš ja Punculis 2:1 (21:18, 17:21, 15:11).

Vaata kõiki meeste tulemusi.

Vaid Eesti duode osalusel toimunud naiste turniiril võitlesid end poolfinaali Eesti esipaar Heleene Hollas ja Liisa Remmelg, Maret Kuuse ja Karlotta Kattai, Marily Lass ja Hanna Pajula ning Annemar Neiland ja Merike Errit. Hollas ja Remmelg alistasid poolfinaalis Lassi ja Pajula veenvalt 2:0 (21:10, 21:14), Kuuse ja Kattai seevastu kolmes geimis Neilandi ja Erriti 2:1 (16:21, 21:16, 15:9).

Hollas ja Remmelg, kes on sel suvel valdavalt vaid välisturniiridel võistelnud ja võtsid Vetevoolu mälestusturniiri kui treeningvõistlust, olid finaalis Kuuse ja Kattai vastu omaette klassist. Avageimis loovutati vastastele vaid seitse, järgmises 10 punkti ning finaali 2:0 (21:7, 21:10) võiduga korrati möödunud suve Mati Vetevoolu mälestusturniiri võitu.

Kolmanda koha kohtumises suutsid Lass ja Pajula kindlalt 2:0 (21:18, 21:13) üle mängida teise järjestikuse Kiirkasiino suvetuuri etapi neljandana lõpetanud Neilandi ja Erriti.