Maailma viiendad! MMil veerandfinaali jõudnud Kuivoneni ja Jürgensoni ilus teekond lõppes kaotusega Hiina paari vastu

Tais Roi-Etis toimuvatel U21 vanuseklassi rannavõrkpalli maailmameistrivõistlustel jõudsid Eestit esindanud Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson veerandfinaali. Seal tuli tunnistada Hiina paari paremust ja nii jäi eestlannade lõppkohaks turniiril viies.

Ööl vastu laupäeva pidasid Kuivonen ja Jürgenson esmalt mängu 16 parema seas, kus oli vastaseks Guatemala paar Paredes Enrique ja Fiorella Nunez Quintana. Raske ja tasavägise mängu võitsid lõpuks eestlannad tulemusega 2:0 (21:18, 23:21) ning tagasid sellega pääsu veerandfinaali.

Veerandfinaalis kohtuti täna hommikul Hiina duoga Xu Yan Mingli Zhou ning see mäng läks tulemusega 2:0 (21:16, 21:16) hiinlannadele, mis tähendas, et Eesti duo jaoks jäi poolfinaali uks suletuks.

Kokkuvõttes saadi MMil kirja neli võitu ja kaks kaotust. Treener Rivo Vesik tõdes, et viimane vastane oli seekord lihtsalt parem. “Meie serv oli täna kehv, tüdrukud võitlesid ja võitlesid, aga selle serviga oli keeruline rohkemat tahta. Hiinlannade serv oli seevastu väga hea ja nad olid ka muus osas paremad,” kommenteeris Vesik veerandfinaali. “Aga kokkuvõttes on maailma viies olla väga hea!” lisas ta positiivsel noodil.

Play-offi avaringis mindi vastamisi Guatemala paariga Maritza Isabel Zuñiga Cambara – Danna Mariela Aguilar Hernándeziga ja selles mängus näitas Eesti duo ladusat mängu, võttes veenva 2:0 (21:8, 21:9) võidu.

Otse põhiturniirile pääsenud ja seal H-alagruppi kuulunud eestlannad pääsesid sealt edasi kahe võidu ja teise kohaga. Esimeses alagrupimängus alistasid Kuivonen ja Jürgenson Kanada duo Ruby Sorra – Emma Glagau tulemusega 2:0 (21:17, 21:19) ning seejärel saadi aga 1:2 (21:15, 19:21, 11:15) kaotus kohalikult paarilt Patcharaporn Seehawong – Suchinna Choemphunigalt. Viimases alagrupikohtumises saadi kindel 2:0 (21:10, 21:16) võit Malaisia duo Farwizah Aina Ahmad Nizar ja Shamsulrizal Nur Auni Maisarahi vastu.

Kuivonen – Jürgenson tänavad eduka MMi järel ka oma isiklikke toetajaid: Eventus ehitus, Forteks OÜ ja Helmes AS.