Leclerc Baby Cupi poolfinaalides näeb eranditult Eesti-Leedu duelle, otsepilti näitab Postimees

Laupäeval Võrus Tamula järve kaldal hoo sisse saanud sellesuvise Kiirkasiino rannavolle suvetuuri kolmandal, Lecrec Baby Cupil jõudsid nelja parema sekka Marie Pohlak – Mari Loorman ja Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste, leedulannad Rugile Grudzinskaite – Ainė Raupelyté ja Lilija Frelik – Vlada Oganauskiene ning Urmas Piik – Siim Ennemuist, Kaspar Pomerants – Rauno Tamme ning leedukad Mantas Donela – Albert Tomasevic ja Tomas Stasevicius – Emilis Bartkus.

Pühapäevaseid kohtumisi näeb Postimehe portaalist.

16 põhiturniirile pääsenud meespaari jagunesid nelja alagruppi ning esikohtadega kindlustasid koha õhtuses veerandfinaalis Eesti koondise diagonaalründaja Oliver Venno koos paarilise Steven Kabaneniga, Kaspar Pomerants – Rauno Tamme ning leedulased Tomas Stasevicius – Emilis Bartkus ja Mantas Donela – Albert Tomasevic.

Järelejäänud nelja piletit veerandfinaali jahtisid alagruppide teiste ja kolmandate kohtade omanikud. Vaheringi võiduga jõudsid kaheksa parema sekka Rakvere Škoda Cupi neljandad mehed Siim Rantaneni ja Sander Talistu alistanud Dmitri Korotkov ja Karl Rinaldo, Timo Lõhmus ja Rasmus Meius mängisid üle Karl Maidle ja Mihkel Nuudi, Urmas Piik ja Siim Ennemuist alistasid Ragnar Pähna – Kunnar Kangro ning lätlased Arnis Relins ja Dāvis Teteris lõpetasid Marko Sõna ja Kaarel Pomerantsi turniiri.

Meeste esimeses veerandfinaalis läksid vastamisi Korotkov – Rinaldo ja Donela – Tomasevic ning pingelise mängu kallutasid tulemusega 2:1 (21:13, 23:25, 15:10) enda kasuks külalised Leedust. Poolfinaali jõudsid 2:1 (15:21, 21:14, 15:13) võiduga ka Pomerants – Tamme, kes alistasid veerandfinaalis lõunanaabrid Relinsi ja Teterisi. Veerandfinaalis ei vääratanud ka kõikidel senistel Kiirkasiino suvetuuri etappidel nelja parema sekka jõudnud Piik – Ennemuist, kes alistasid 2:0 (21:16, 21:15) Venno ja Kabaneni. Veerandfinaalidele pani lõpu võrdsete lahing Lõhmus – Meiuse ja Stasevicius –Bartkus vahel, mis pakkus Tamula järve äärde kogunenud publikule kolmegeimilist lahingut. Nelja parema sekka edenesid 2:1 (21:17, 15:21, 15:10) võiduga leedukad.

Vaata kõiki meeste tulemusi.

Naisi oli Võrus peetaval etapil kohal 13 paari ning sarnaselt meestele mängiti neljas alagrupis. Otse veerandfinaali jõudsid oma gruppides esimesena lõpetanud eestlannad Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste ja Annemar Neiland – Merike Errit, teisel järjestikusel Kiirkasiino suvetuuri etapil mängiv leedulanna Rugile Grudzinskaite, kelle paariliseks on sedapuhku Ainė Raupelyté ja teine Leedu paar, Tartus Jazz Pesulad Cupi neljandana lõpetanud Lilija Frelik – Vlada Oganauskiene.

Vaheringi kaudu jõudsid veerandfinaali ka soomlannad Ester Hirvonen ja Peppiina Mäenpää, kes alistasid Maike Kadaja – Helerin Hansmani, Marie Pohlak ja Mari Loorman, kes võitsid Lill Kandimaad ja Liisa Põldmad, Liisa-Lotta Jürgenson – Eva Liisa Kuivonen, kes olid üle Marily Lassist ja Merilyn Jõearust ning Erle Püvi ja Annaliisa Mals, kes alistasid Gerli Kulli – Janne Järvalti.

Veerandfinaali võiduga edenesid nelja parema paari sekka Pohlak – Loorman, kes võitsid tasavägises mängus 2:0 (21:19, 28:26) Neiland – Erritit. Poolfinaali jõudsid ka Grudzinskaite – Raupelyté, kes alistasid 2:0 (21:12, 23:21) Püvi – Malsi, Kuuse – Maiste, võites 2:0 (21:19, 21:14) soomlannasid Hirvoneni ja Mäenpääd. Neljas poolfinalist on Leedu paar Frelik –Oganauskiene, kes võttis veerandfinaalis 2:0 (21:19, 21:14) võiduga Jürgenson – Kuivonenilt magusa revanši, sest samad naised olid vastamisi ka Jazz Pesulad Cupi pronksikohtumises ja siis olid selgelt paremad eestlannad.

Vaata kõiki naiste tulemusi.

Pühapäevane mängupäev algab kell 10 naiste poolfinaalidega. Esimeses poolfinaalis püüavad kohta finaalis Pohlak – Loorman ja Grudzinskaite – Raupelyté, kell 10.45 on võistlustules Frelik – Oganauskiene ja Kuuse – Maiste.

Kell 11.30 kohtuvad meeste esimeses poolfinaalis Donela – Tomasevic ja Pomerants – Tamme, kolmveerand tundi hiljem pannakse pall mängu Stasevicius – Bartkuse ja Piik – Ennemuisti vahel.

Leclerc Baby Cupi pühapäevase mängupäeva ajakava:

10.00 Marie Pohlak / Mari Loorman – Rugile Grudzinskaite / Ainė Raupelyté

10.45 Lilija Frelik / Vlada Oganauskiene – Maret Kuuse / Laura-Liisa Maiste

11.30 Mantas Donela – Albert Tomasevic – Kaspar Pomerants / Rauno Tamme

12.15 Tomas Stasevicius / Emilis Bartkus – Urmas Piik / Siim Ennemuist

13.00 naiste 3.-4. koha kohtumine

13.45 meeste 3.-4. koha kohtumine

14.30 naiste finaal

15.15 meeste finaal

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: