Kõvasti võidelnud rahvusnaiskond sai EM-valikmängus Iisraeli vastu kaotuse

Eesti rahvusnaiskond alustas 2026. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmänge, kui Kalevi spordihallis toimunud kohtumises saadi Iisraeli vastu 1:3 (23:25, 18:25, 25:18, 21:25) kaotus.

Ligi 600 pealtvaataja ees toimunud kohtumine jäi viimaseks kodumänguks koondise kaptenile Liis Kiviloole. Kes tuleb viimast korda koondise eest platsile 29. augustil, kui alagrupi teises mängus minnakse võõrsil vastamisi Sloveeniaga. Seejärel mängitakse samade vastastega uuesti järgmisel aastal.

STATISTIKA: Peatreener Andres Toobal jagas täna julgelt mänguaega noortele ja kohtumise teises pooles olidki noored väljakul enamuses. Eesti resultatiivseimaks tõusid võrdselt 14 punktiga Kristiine Miilen ja Kertu Laak (+9 ja +9), 12 punkti (+12) panustas Liis Kiviloo, 11 silma (+9) lisas Nora Lember.

Eesti vastuvõtt oli 51% ja rünnak 31%, blokist saadi koguni 17 punkti ja servil löödi 7 ässa ja eksiti 8 pallingul.

Iisraeli edukaim oli 18 punktiga (+10) Valeriia Gamanovich. Iisraeli vastuvõtt oli samuti 51% ja rünnak samuti 31%, blokist saadi 17 punkti ja servilt 3 punkti (6 viga).

Kodupubliku ees oma viimase mängu pidanud kapten Liis Kiviloo oli pärast kohtumist arusaadavalt emotsionaalne. Kapten tegi ise korraliku esituse ja kiitis ka noori. Nora Lember näitas aga, et koondise tagala on kindlustatud.

Kiviloo ja Lemberi intervjuu:

Peatreener Andres Toobal oli rahul, et naiskond suutis end pärast ebaõnnestunud kontrollmänge kokku võtta ja võitles vägevalt. Samas tõdes ta, et tulemusega ei saa rahule jääda.

Andres Toobali intervjuu:

Eesti alustas koosseisus Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Nette Peit, Kristiine Miilen, Johanna Sova, Liis Kiviloo, libero Marily Lass.

Avageimi alguses läks Iisrael ülipika pallivahetuse järel ette 4:1, ent Eesti võitles kõvasti ja läks Laagi serviässa järel omakorda juhtima 7:4. Kiviloo blokk tõi seejärel veel punkti Eestile. Iisrael viigistas omakorda 8:8 ja edasi mindi tasavägiselt. Geimi keskel said külalised 16:14 ette, ent Eesti viigistas Kiviloo ja Peidi blokist 17:17. Edasi mindi punkt-punktis, Miilen viigistas 23:23, ent geimpalli teenis Iisrael 24:23 seisul ning geimi võitis külalisnaiskond 25:23.

Teises geimis haaras Iisrael võimsate rünnakute toel 8:4 edu ja Eesti naiskond vahetas sidemängijaid – Kibbermanni asemel tuli platsile Häli Vahula. Selles geimis domineeris kindlalt Iisrael, minnes õige pea 12:7 juhtima. Eestil sekkus Peidi asemel mängu Nora Lember. Iisraeli autirünnaku järel tulid eestlannad veel kolme punkti kaugusele (15:12) ja meie blokk tegi skooriks 16:14, sundides vastase time-outi kasutama. Lähemale aga tulla ei õnnestunud ja teise vaatuse võitsid külalised tulemusega 25:18.

Kolmandas vaatuses alustasid samad, kes eelmises lõpetasid, vaid Sova asemel oli väljakul Mirjam Karoliine Kask. Iisraeli eksimuse järel olid tablool 6:6 viiginumbrid, ent 10:10 seisult teensid vastased kaks vastuseta punkti. Carmel Vares vahetas Laagi puhkama. Varese rünnak tegi seisuks 13:12 ja Lemberi kahe serviässa järel jõudsime 15:15 viigini ja Iisrael kasutas mõtlemisaega. Sellele järgnes veel üks äss Lemberi esituses! Tasavägine võitlus jätkus – Miileni rünnak andis kodunaiskonnale 18:16 eduseisu ja Vahula blokk tegi skooriks 19:16 ning Miileni blokk 20:16. Äss ka Kiviloolt ja vahe viis punkti vahe. Eestlannad õnnestusid nüüd pea kõiges ja geimpall saadi seisul 24:18 Kase võrgu pealt maha löödud pallist. Geimi lõpetas Miileni serviäss – 25:18.

Neljas geim algas tasavägiselt, Kiviloo seadis jalule 5:5 viigi, Vares hoidis Eestit punkti kaugusel (8:7). Geimi keskel evisid iisraellannad pärast võimsat tagaliinirünnakut 15:12 eduseisu, Miileni rünnak ja Lemberi ühene blokk tegid skooriks 17:15 ja Vares tõi Eesti vaid punkti kaugusele (17:16) ning Iisrael kasutas mõtlemisaega. Ent Varese blokki takerdunud rünnak andis uuesti vastasele kolmepunktilise edu (19:16). Vastase eksimusest oli vahe minimaalne (20:19), ent viigini enam ei jõutud ja Iisrael võitis geimi 25:21 ning kogu kohtumise seega 3:1.