U17 noormeeste koondis sai EM-finaalturniiril teise võidu, alistades kindlalt Montenegro

Eesti noormeeste U17 koondis sai Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril oma teise võidu, kui 3:0 (25:18, 25:19, 25:15) saadi jagu Montenegrost.

Eesti poisid suutsid kõigis geimides pärast tasavägist algust vahe sisse mängida ja seda lõpuni hoida. Avavaatuses jäädi 5:8 kaotusseisu, ent jõuti 8:8 viigini, siis pandi sisse teine käik ja meie koondise rünnakuliider Joosep Kurik viis Eesti juhtima 14:10. Edu enam ei loovutatud ja geim Eestile 25:18. Teises geimis juhtis Montenegro 10:7, aga Joonah Marten Üprus seadis jalule 10:10 viigi ning geimi teine pool oli juba eestlaste dikteerida – geim Eestile tulemusega 25:19. Kolmandas geimis läks Eesti koondis Kuriku vedamisel ette 9:5 ning tagasi enam ei vaadatud – geim võideti 25:15 ja mäng seega 3:0.

STATISTIKA: Joosep Kurik kerkis Eesti resultatiivseimaks, tuues täna 19 punkti (+14), Andres Jefanov panustas 12 (4) ja Carl Kreek 9 (+6) silma. Eesti vastuvõtt oli vaid 26%, ent rünnakuid lahendati 60-protsendiliselt, blokist saadi 4 ja servilt samuti 4 punkti (eksiti 15 pallingul).

Montenegrole tõi Luka Lojic 13 punkti (+8). Montenegro vastuvõtt oli 33%, rünnak 35%, blokist teeniti 3 ja servilt 4 punkti (vigu tehti 11).

Eesti on tabelis kahe võidu ja kahe kaotusega kuuendal kohal, punkte on koos 5. Homme kell 16.00 mängitakse Kreekaga. Otsepilti näeb MNT sport TV YouTube´i kanali vahendusel.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Eesti meeskonna koosseis EMil: Regan Rohumets, Andreas Voit, Mattias Püvi, Carl Kreek, Hendrik Hollas, Jesper Neuhaus, Patrick Saimre, Aleks Antsi, Joonah Marten Üprus, Georg Kutser, Ruudi Türkson, Joosep Kurik, Aksel Aavik, Andres Jefanov.

Peatreener Tauno Lipp, abitreenerid Timo Kuus ja Karlo Remy Kallend, statistik Kermo Basov, füsioterapeut Teet Meerits, mänedžer Laura Milk.