Kindla võidu saavutanud Rae Spordikool/VIASTON tõusis Optibet Balti liigas neljandaks

Optibet naiste Balti liigas maitses esimest korda võidurõõmu liiga debütant Rae Spordikool/VIASTON, tõustes turniiritabelis neljandaks. Audentese SG/Noortekoondis geimivõiduni ei jõudnud.

Hooaega napi 2:3 kaotusega Tartu Ülikool/Bigbankile alustanud Rae Spordikool/VIASTON saavutas esimese võidu, mängides võõrsil kindlalt 3:0 (25:13, 25:14, 25:12) üle SUFA klubs/DU. 16 tõstet saanud ja neist pooled realiseerinud Silvia Pertens panustas võitu 12 ja kahes esimeses geimsi kaasa teinud Rebecca Pent 9 punkti. Vaid kolmandas geimis mänginud Hanna Pajula lisas 8 ja Liis Kiviloo samuti 8 punkti.

Eesti võistkond tegi hea esituse nii rünnakul, kus näidati 55-protsendilist efektiivsust, kui servil, kus löödi 9 vea juures 14 ässa. Kodusaalis mänginud Daugavpilsi esinduse samad näitajad olid 21% ning servil 9 viga ja neli ässa. Võitjate poolel käisid väljakul 12 mängijat. Kahest mängust neli punkti kogunud Rae Spordikool/VIASTON tõusis turniiritabelsi kuuendlat kohalt neljandaks, SUFA klubs/DU võistkond punktiarvet avanud ei ole.

Teine tänane Läti ja Eesti vastasseis lõppes lõunanaabrite paremusega, kui VK Jelgava võitis koduseinte toetusel 3:0 (25:13, 25:20, 25:19) Audentese SG/Noortekoondise. Rünnakul suurima koormuse saanud Nora Lember lõpetas kohtumise 18 (+5) punktiga, realiseerides 45-protsendilsie efektiivsusega 17 rünnakut. Anette Arak assisteeris 9 punktiga.

Audentese SG/Noortekoondis jäi lätlannadele selgelt alla rünnakul ja blokipunktides – vastavalt 31%-49% ja 2-11. Ainsa mängu võitnud VK Jelgava paikneb kolme punktiga kuuendal kohal, kõik kolm mängu kaotanud Audentese SG/Noortekoondis punktiarvet avanud ei ole.

Pühapäeval vahetavad Eesti võistkonnad vastast – Rae Spordikool/VIASTON kohtub kell 14 Jelgava võistkonnaga ja Audentese SG/Noortekoondis kell 17 SUFA klubs/DU naiskonnaga.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN