Karikavõistluste esimene poolfinaalmäng lõppes Tartu Ülikool/Bigbanki võiduga

Naiste karikavõistluste esimene poolfinaalmäng pakkus pealtvaatajatele kolmegeimilise vastasseisu, mis lõppes Tartu Ülikool/Bigbanki võiduga Barrus/Võru Võrkpalliklubi üle.

Tund ja 16 minutit kestnud kohtumise esimeses geimis loovutas võõrsil mänginud Tartu võõrustajatele vaid 15 punkti. Teises geimis osutas Võru esindus külalistele suuremat vastupanu, kuid ohtlikuks siiski favoriidile ei saadud, kui tartlannade 25 punkti vastu koguti 22 punkti. Ühepoolseks kujunenud kolmas geim lõppes tartlannade 25:16 paremusega, mis tähendas 3:0 (25:15, 25:22, 25:16) võitu.

Kohtumise kokkuvõttes oli võistkondade erinevus rünnakuprotsendil 18 (Tartul 44% ja Võrul 26%). Eriti silmapaistvalt tegutsesid võitjad kolmandas geimis, realiseerides 52% tõstetest. Esimeses geimis oli see number 32 ja teises 49 protsenti. Koduvõistkond jäi peale vastuvõtul , kus kaotajate näitaja oli 71 protsenti ja võitjatel 64. Blokipunkte teenisid mõlemad naiskonnad kolm ja pallingupunkte seitse.

Tartlannade poolel kogusid kahekohalise punktisumma kolm pallurit, edukaimad olid 16-ga Renate Pikk ja Annabel Huik, Ingris Suvi lisas 14 punkti. Võru esindusele tõi Haide Haring 8 punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Korduskohtumise peavad naiskonnad 3. detsembril kell 19 Tartu Ülikooli Spordihoones. Barrus/Võru Võrkpalliklubi 3:0 või 3:1 võit viib vastasseisu kuldsesse geimi, ülejäänud tulemused esikohamatšile omakorda tartlannad. Teises poolfinaalis on vastamisi Rae Spordikool/VIASTON ja Audentese SG /Noortekoondis, kes alustavad kahemängulise seeriaga 9. detsembril.