Jazz Pesulad Cupil triumfeerisid Nuut – Maidle ja Dumbauskaite – Krizanauskaite

Kiirkasiino rannavolle suvetuuri teisel etapil, Jazz Pesulad Cupil Tartus võitsid pühapäeval esikohad esmakordselt Mihkel Nuut ja Karl Maidle ning leedulannad Ieva Dumbauskaite ja Skalve Krizanauskaite.

Jazz Pesulad Cupi meeste esimeses poolfinaalis kohtusid pühapäeval terve turniiri vältel väga head mängu näidanud Urmas Piik ja Dmitri Korotkov lõunanaabrite Arnis Reliņši ja Rinalds Aišpursiga. Esimese etapi võitjad Piik ja Korotkov ei andnud lätlastele palju sõnaõigust ning jõudsid 2:0 (21:13, 21:15) võiduga esimesena finaali.

Teises poolfinaalis läksid Nuut ja Maidle vastamisi Kristo Kollo ja Karl Jaaniga, kes madistasid omavahel ka nädala eest Škoda Rakvere Cupil kolmanda koha nimel. Raske 2:1 (19:21, 22:20, 15:13) võidu võtsid sarnaselt Rakvere etapile taas Nuut ja Maidle, kes tegid juba finaali pääsemisega suvises rannavolle karikasarjas karjääri parima tulemuse – kahel korral on mehed tulnud küll kolmandaks, aga enamat enne Jazz Pesulad Cupi polnud nad suutnud. Seega kohtusid finaalis Piik – Korotkov ja Nuut – Maidle ning kolmanda koha nimel heitlesid Reliņš – Aišpurs ja Kollo – Jaani.

Finaali jõudnud Nuut – Maidle ja Piik – Korotkov kohtusid ka nädala eest, kui poolfinaalist liikusid kindla 2:0 võiduga esikoha peale mängima viimased. Jazz Pesulad Cupi finaal oli aga täiesti uut nägu – kogu kohtumine oli mõlemal pool võrku võitluslik ning kõik geimid pakkusid pinget kuni lõpuni. Piik ja Korotkov võitsid küll neljapunktise vahega esimese geimi, aga täpselt sama seisuga olid järgmises vaatuses võidukad Nuut ja Maidle. Otsustavas geimis lisasid vürtsi mõlemat paari kimbutanud arvukad servivead ning mitmeid matšpalle teenisid samuti mõlemad võistkonnad. Viimastes pallivahetustes tegutsesid kindlamalt Nuut ja Maidle, kes alistasid Piigi ja Korotkovi 2:1 (17:21, 21:17, 19:17) ning võitsid esmakordselt karikasarja etapi.

Pronksikohtumises Kollo – Jaani ja Reliņš – Aišpursi vahel oli mängupilt mõlemas geimis suhteliselt võrdne kuni geimide keskpaiguni, kus lätlased hiilgasid nii rünnakul kui kaitses. Kollo ja Jaani ei suutnud vastaste hea mänguga sammu pidada ning 0:2 (16:21, 16:21) kaotusega lõpetati teine järjestikune Kiirkasiino suvetuuri etapp neljandal kohal.

Vaata kõiki meeste tulemusi.

Naiste turniiril jõudsid ainsa Eesti paarina nelja parema sekka Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson, kes läksid päeva esimeses poolfinaalis kokku tugeva Leedu paari Vlada Oganauskiene – Lilija Firinoviciga. Avageimi lõpu eel olid eestlannad veel mitme punktiga juhtimas, aga lõpus servil rohkem riske võtnud leedulannad suutsid vahe olematuks mängida ning esimese geimi minimaalse vahega võita. Oganauskiene ja Firinovici hea hoog kandus ka teise geimi, mis võideti juba mäekõrguse eduga ning kogu mäng lõppes leedulannade 2:0 (21:19, 21:11) võiduga. Järgmises poolfinaalis oli võistlustules teine Leedu paar Ieva Dumbauskaite – Skalve Krizanauskaite, kes kohtus noorte soomlannade Ester Hirvoneni ja Peppiina Mäenpääga. Hilisemad võitjad tõid klassivahe välja ning liikusid ülikindla 2:0 (21:9, 21:9) võiduga finaali.

Kõrgetasemelise Leedu paaride siseasjaks kujunenud finaali esimese geimi võitsid napilt Dumbauskaite – Krizanauskaite, aga järgmises tegutsesid paremini poolfinaalis Kuivoneni ja Jürgensoni alistanud Oganauskiene – Firinovic. Viimase paari mängu finaali teises pooles mõjutas Oganauskiene viga saanud hüppeliiges ning nii võitsid Jazz Pesulad Cupi naiste finaali tulemusega 2:1 (21:19, 16:21, 15:8) Ieva Dumbauskaite ja Skalve Krizanauskaite.

Naiste pronksikohtumises näitasid Kuivonen ja Jürgenson, et poolfinaali kaotus tugevale Leedu paarile oli unustatud ning 2:0 (21:11, 21:16) võiduga Hirvoneni ja Mäenpää üle astusid Kuivonen ja Jürgenson Eesti parima naiste paarina pjedestaali kolmandale astmele.