Hooaja esimene tiitel saab omaniku: kas Aadu Luukase karika tõstab pea kohale Tallinna Selver või Tartu Bigbank?

Kolmapäeval, 22. detsembril kell 19.00 pannakse Tartu Ülikooli spordihoones pall mängu Aadu Luukase karikavõistluste finaalis, kui kohtuvad tiitlikaitsja Tallinna Selver ja Tartu Bigbank. Mäng on otsepildis nähtav nii Duo 5 kui Postimehe vahendusel. Pileteid saab osta Piletikeskusest.

Samad meeskonnad olid karikafinaalis vastamisi ka eelmisel aastal ja tookord võttis 3:1 võidu Selveri meeskond. Tartu võitis karika viimati 2019. aastal, mil finaalis alistati Saaremaa Võrkpalliklubi.

Poolfinaalis oli Tartu kindlalt üle Pärnu Võrkpalliklubist, saades mõlemas mängus kirja 3:0 võidud. Selver alistas teises poolfinaalis TalTechi avamängus 3:2 ja korduskohtumises 3:0.

Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg on enne finaali keerulises olukorras, sest mitmed mängijad haigestusid. “Meid on räsinud erinevad viirused, eelmisel nädalal osales trennides neli kuni üheksa mängijat. Tänaseks oleme tagasi peaaegu täiskoosseisus ja karikafinaalis loodan, et puudujaid on minimaalselt,” sõnab peatreener. Ka põlve vigastanud põhilibero Rait Rikberg on tagasi trennis ning peaks kolmapäeval rivis olema ning võimalusel saab Tartu kasutada ka pikalt vigastusepausil olnud sidemängija Kert Toobalit.

“Selveri peatreener tegi pühapäeval põneva eksperimendi, võttes sisuliselt vastu otsuse, et on valmis Balti liigas  veerandfinaalis tugevama vastase saama ja andis ka Eesti meistrivõistlustele mõeldes käest koduväljaku eelise. Seda kõike selleks, et karikafinaalis edu saavutada,” viitab Rikberg Toobali otsusele viimases Credit24 Meistriliiga mängus põhimehi hoida.

“Kindlasti on Selveri ettevalmistus olnud loogilisem, aga muidugi tahan ka mina karikat võita. Ja usun, et mul on sellised mehed ka olemas, kellega seda võitu püüda, aga olukord lihtne kindlasti ei ole. Eks ma täna õhtul saan pildi ette, milline meie mäng trennis välja näeb ja sealt vaatame edasi.”

Selveri peatreeneri Andres Toobali jaoks on tegu esimese finaaliga peatreeneriametis, ent sellele faktile ta suurt tähelepanu ei pööra. “Ei oska sellele enne finaali mingit tähendust panna, tegelen oma asjadega nagu ikka,” kinnitas ta.

Toobal pidi hooaja esimese finaali eel mõtlema meeste tervisele ja seetõttu andis viimases Credit24 Meistriliiga kohtumises TalTechi vastu mitmele põhimehele puhkust. “Tabeliseisu vaadates oleks muidugi tahtnud võita, aga mõeldes karikafinaalile, tuli siin riske võtta, sest tähtsam eesmärk on hetkel kolmapäeval hästi esineda,” sõnab peatreener, kes favoriidikoorma seab siiski Tartu õlule.

“See käib spordi juurde, et mõned mängijad peavad kas haiguste või vigastuste tõttu eemale jääma mängudest. Iga kord enne suuri mänge räägitakse seda juttu, et “meil pooled mehed puudu”, aga kui mänguaeg käes, on nad ikkagi rivis. Sama juttu kuulsin Tartu poolt ka enne meie esimest mängu, aga pea kõik olid kohal ja rivis, sellised jutud on natuke ka taktikalised käigud, et näidata asju kehvemana kui nad tegelikult on,” naerab Toobal.

“Nemad on läinud sellele hooajale vastu suurte eesmärkidega ja korraliku eelarvega ning neilt oodatakse seda karikat. Meie olime kuni TalTechi hästi mängimiseni teiste jaoks pigem mitte favoriidid oma poolfinaalis. Meie läheme sinna nautima ja ainukesed pinged saavad olla Tartu meeskonnal,” lisab juhendaja.

Vaata kõiki tulemusi.

Sissepääsuks tuleb koos isikut tõendava dokumendiga esitada üks järgnevatest tõenditest:

  • COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
  • COVID-19 läbipõdemise tõend, mille diagnoosi kinnitava SARS-CoV-2 testi tegemisest või diagnoosi kinnitamise kuupäevast ei ole möödunud rohkem kui 180 päeva
  • 12.-17.aastastel COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend või mitte varem kui 72 tundi enne sisenemist tehtud PCR test (negatiivne) või mitte varem kui 48 tundi enne sisenemist tehtud antigeeni kiirtest (negatiivne), mille on teostanud tervishoiuteenuse osutaja.
  • Alates 12. aastased (k.a) peavad kandma maski!
Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: