Hollas ja Remmelg naasevad Corigliano MK-etapilt hõbemedalitega!

Eesti parim naiste rannavolleduo Heleene Hollas ja Liisa Remmelg tegid sel nädalal kaasa Itaalias Coriglianos toimuval Futures taseme MK-etapil, kust naastakse hõbedaste autasudega.

Pühapäeval peeti poolfinaalid ja medalimängud. Eestlannad kohtusid hommikul poolfinaalis Tšehhi paariga Valerie Dvornikova – Anna Pospisilova ning Hollas – Remmelg suutsid üsna tasavägises  kohtumises oma paremuse maksma panna tulemusega 2:0 (21:16, 21:19), tagades sellega koha finaalis.

Finaalis ootasid ees põhjanaabrid Sara Sinisalo ja Anniina Parkkinen, kes olid teises poolfinaalis tulemusega 2:1 (18:21, 21:15, 15:7) üle olnud itaallannadest Maria Rachele Mancinelli – Aurora Mattavellist. Finaalmängu lõpptulemuseks jäi Soome paari poolt vaadatuna 2:0 (21:17, 21:16) ja nii said Hollas ja Remmelg kaela hõbemedalid.

Alustati otse põhiturniirilt

Põhiturniirilt alustanud eestlannade vastaseks olid D-alagrupi avamatšis Itaalia duo Mancinelli – Mattavelli ning Hollas ja Remmelg seal kohalikele mingit sõnaõigust ei andnud, võites mängu kindlalt 2:0 (21:12, 21:11). Teises alagrupimängus kohtuti prantslannade Descampsi – Dupiniga ning seal said Hollas – Remmelg 0:2 (16:21, 18:21) kaotuse ning pääsesid seega alagrupist teisena edasi ehk 12 parema sekka.

Seal ootasid ees itaallannad Dalmazzo – Ferraris ja nüüd näitas Eesti esipaar taas kindlat mängu, teenides 2:0 (21:15, 21:14) võidu ja sellega ka koha veerandfinaalis.

Veerandfinaalis mindi vastamisi veel ühe kohaliku rannavolleduoga Orsti Tothi ja Bianchiga. Pikale veninud mängus suutsid eestlannad võita esimese maratongeimi 27:25, kaotasid järgmise 13:21 ning otsustavas peale jääda tulemusega 15:5. Nii tagati koht poolfinaalis.