Hingestatud esitusega finaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank püüab laupäeval teist Balti liiga tiitlit

Täna algas TalTechi spordihoones naiste Balti liiga finaalturniir, kui nelja naiskonna osalusel peetava turniiri esimeses poolfinaalis läksid omavahel vastamisi kaks Eesti võistkonda. Põnevas vastasseisus jäi peale Tartu Ülikool/Bigbank.

Avageimis 25:22 tulemusega parem olnud Rae Spordikool/VIASTON kaotas Tartu Ülikool/Bigbankile teise geimi 23:25 ja kolmanda 25:27 tulemusega. Ühepoolseimaks kujunes neljas geim, mis lõppes Rae esinduse 25:17 võiduga. Viiendas geimis oli mänguseis 20 punkti järel 10:10 viigis, kuid seejärel Rae võistkond enam punktivõiduni ei jõudnud.

Ave Kuusk panustas 3:2 (22:25, 25:23, 27:25, 17:25, 15:10) võitu 20, viie blokipunktiga säranud Salme Adeele Hollas 16, Laura-Liisa Maiste 13 ja Mari Arak 11 punkti. Silvia Pertens tõi kaotajatele 24, viis blokipunkti kogunud Liis Kiviloo 17, Merili Kõrvel 15 ja Hanna Pajula 11 punkti.

Tartlannade võidu võtmeks kujunes blokk, mille abil teeniti 16 ja serv, kus saavutati 12 punkti. Rae võistkonna arvele kogunes 11 bloki- ja seitse servipunkti. Rünnakuid lahendasid võitjad 36- ja kaotajad 33-protsendiliselt. Mängu kordus asub siin.

Põhiturniiril mängiti omavahel viiki, kui Tartus toimunud kohtumise võitis koduvõistkond 3:2 ja Tuule spordihoones peetud mängu Rae naiskond 3:0 tulemusega.

Finaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank kindlustas sellega seitsmenda Balti liiga medali, kui 2017. aastal saavutati pronks-, 2018. aastal kuld-, 2019. aastal hõbe-, 2020. aastal pronks-, 2021. aastal samuti pronks- ja 2022. aastal hõbemedal. Seega püütakse homses esikohamängus klubi teist Balti liiga tiitlit.

Teises poolfinaalis on vastamisi põhiturniiri parim TalTech ja kuues RSU/MSG. Laupäeval kell 12 toimub poolfinaalide kaotajate vahel pronksmedalimäng, poolfinaalide võitjad alustavad kell 17 Baltimaade meistri selgitamist. Finaalturniiri mängudele saab kaasa elada internetis sport.postimees.ee vahendusel ja finaali kannab üle telekanal Duo 5.