Finaalis Viljandi Metalli alistanud TalTech/Tradehouse võttis viienda karikavõidu

Tartus selgus täna naiste Eesti karikavõitja, kui TalTech/Tradehouse alistas finaalis Viljandi Metalli, võites sellega oma viienda karikavõidu.

Tänavu kodust hooaega valitsev TalTechi naiskond pani oma paremuse maksma üsna veenvalt, võttes 3:0 võidu ja loovutades geimides vastavalt 14, 10 ja 17 punkti. Vaata statistikat.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis Milja Raitis 14 punktiga (+8), Johanna Sova lisas 12 (+12) ja Maren Mõrd 11 (+9) punkti. TalTechci vastuvõtt oli 45%, rünnak 47%, blokist saadi 7 ja servilt 9 punkti ja eksiti 11 pallingul.

Viljandi naiskonna edukaim oli 11 punkti (+3) toonud Renate Pikk, Kelly Metsamärt lisas 8 silma (+3). Viljandi vastuvõtt oli 32%, rünnak 26%, blokist saadi 2 punkti ja servil ei löödud ühtki ässa.

Janis Sirelpuu intervjuu:

Margit Keerutaja-Musta intervjuu:

Melissa Varlõgina intervjuu:

Viljnadi naiskonna mängija Kelly Metsamärt ütles pärast finaali, et hõbe on nende jaoks suur asi. “See hõbe teeb kindlasti rõõmu! Arvestades seda, millal Viljandi Metall viimati oli karikavõistluste finaalis, oleme me kindlasti kõik selle üle väga uhked, et siia jõudsime. Muidugi oleks tahtnud võita ja ka paremat mängu näidata,” sõnas Metsamärt. “Kindlasti oleksime saanud servil paremini tegutseda, see on üks suur asi, mida võinuks paremini teha. Aga vastased mängisid täna ka väga hästi, aga täna ei tulnud meil asjad väga hästi välja,” lisas ta.

TalTech/Tradehouse´i algkoosseis: Melissa Varlõgina, Maren Mõrd, Marily Lass, Milja Raitis, Kätriin Põld, Johanna Sova, libero Merilin Paalo.

Viljandi algkoosseis: Egle Püvi, Renate Pikk, Laureen Reier, Hanna Liise Nälk, Kertu Lääne, Kelly Metsamärt, libero Emma Vilberg.

Mängu alustas paremini Tallinna klubi, minnes 9:4 ette, ent Viljandi jõudis Kelly Metsamärdi vedamisel kahe punkti kaugusele (9:7). Uuesti kasvatas TalTech vahe suuremaks, olles geimi keskel ees 16:11 ja seejärel juba 18:12. Avageim läks kindlalt pealinna naiskonnale tulemusega 25:14.

Teine geim algas sarnaselt esimesele, Mõrra serviäss viis TalTechi 7:3 juhtima ja Viljandi tehnilise praagi järel oli vahe juba 16:6. Sealt edasi ei suutnud Viljandi kuidagi punkte saada ning TalTechi edu suurenes 21:6ni.

Kolmaski vaatus kulges pealinna klubi taktikepi all, kui TalTech haaras 11:5 edu. Metsamärdi rünnakud tõid Viljandile veidi leevendust (12:7), ent mängu ei tulnud pööret selleski geimis ja TalTech võttis kindla 25:17 võidu.