Selver sai Aadu Luukase karikavõistluste poolfinaalis TalTechi vastu 3:2 võidu

Täna peeti avakohtumine Aadu Luukase karikavõistluste teises poolfinaalpaaris, kus on vastamisi linnarivaalid TalTech ja Tallinna Selver.

TalTechi kodusaalis peetud avamäng kujunes fännidele tõeliseks maiuspalaks, kus võitja selgitamiseks läks tarvis viit geimi ja 3:2 (19:25, 25:20, 25:21, 17:25, 15:11) võidu teenis lõpuks Selver.

Andres Toobali juhendatavat Selverit vedasid rünnakul Oliver Orav ja Timo Lõhmus, tuues vastavalt 19 (+10) ja 18 (+5) punkti, tempomees Mihkel Varblane lisas 12 silma (+5). TalTechi resultatiivseim oli taaskord Matej Šmidl 27 punktiga (+14), Kevin Saar lisas 12 punkti (+2).

Selveri vastuvõtt oli 50%, rünnak 45%, TalTechi samad näitajad olid vastavalt 33% ja 50%. Blokis oli 12 vs 9 parem Selver (5 blokki pani Lõhmus) ning servijoone taga teenis punkti rohkem TalTech – 9 vs 8.

Selle paari kordusmäng peetakse 15. detsembril kell 19.30 Sõle spordihoones.

Finaali pääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes – kui mõlemad võistkonnad saavad ühe võidu, siis loetakse esimesena punkte. 3:0 ja 3:1 skoorid annavad võitjale 3 punkti, 3:2 võit annab võitjale 2 ja kaotajale 1 punkti. Kui kahe mängu kokkuvõttes on ka punktide arv sama, siis selgub finaali pääseja kuldse geimiga.

Teises poolfinaalis on vastamisi Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi, avamängu võitis Tartu 3:0. Korduskohtumine toimub 9. detsembril kell 19:00 Tartu Ülikooli spordihoones (vaata live-skoori).

Vaata tulemusi ja ajakava.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele meestest kõrgema asetusega (2020/2021 EMV arvestuses) finalisti kodusaalis 22. detsembril. Saali puudusel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.