Eva Liisa Kuivonenita mänginud Audentese SG/Noortekoondis võttis Leedus kolm punkti

Tallinna Ülikool/Kikas ei suutnud naiste Balti liigas tabelijuhi vastu punktiarvet kasvatada, leppides kaotusega. Teine täna väljakul käinud Eesti võistkond Audentese SG/Noortekoondis noppis kolm võidupunkti.

Kaunases peetud kohtumises tabeliliider TK Kaunas-VDU ja kolmandat kohta hoidva Tallinna Ülikool/Kikase vahel nägid pealtvaatajad nelja geimi, millest viimane lõppes minimaalse vahega. Kahes esimeses geimis kindlalt peale jäänud Kaunase naiskond kaotas seejärel kolmanda geimi, kuid kallutas enda kasuks tasavägise neljanda geimi, saavutades 3:1 (25:17, 25:15, 19:25, 26:24) võidu. Seejuures omas Tallinna Ülikool/Kikas neljandas geimis seisul 24:20 nelja geimpalli, kuid ühtegi neist realiseerida ei õnnestunud. Ka põhiturniiri esimeses ringis võttis omavahelises mängus 3:1 võidu Kaunase naiskond.

Ühtlaselt esinenud külaliste ridades kogusid neli mängijat kahekohalise punktisumma, resultatiivseimana tõi Kätriin Põld 13 punkti. Raili Hunt lisas 12 ning Merilin Paalo ja Maren Mõrd võrdselt 10 punkti.

Tallinna Ülikool/Kikas võttis servi vastu 49- ja lahendas rünnakuid 33-protsendiliselt, leedulannade samad näitajad olid 62% ja 36%. Blokipunkte märgiti võitjatele 11 ja kaotajatele 14.

Turniiritabelis kõrgemal kohal paikneva võistkonna võiduga lõppes ka tabeli kümnenda Alytaus Prekyba-Parama ja kuuenda Audentese SG/Noortekoondise vaheline mäng, kui 3:0 (25:19, 25:23, 25:20) tulemusega jäi peale võõrsil mänginud Audentese SG/Noortekoondis. Nora Lember realiseeris 17 rünnakut ja panustas võitu 19 punkti, näidates ka mängu parimat kasutegurit +12. Sarnaselt eilsele ei saanud Audentese SG/Noortekoondist aidata haigestunud Eva Liisa Kuivonen.

Võitjad jäid peale kõikides tähtsamates statistilistes näitajates – servi vastuvõtul 77%-56%, rünnakul 35%-32%, blokipunktides 8-1 ja serviässades 8-2. Kogu võistkonna arvestuses oli külaliste kasutegur +30 ja võõrustajate oma +5.

Esikohta kindlustanud TK Kaunas-VDU on 15 mänguga kogunud 39 punkti. Tartu Ülikool/Bigbank jääb kahe enampeetud mängu juures maha nelja punktiga, Tallinna Ülikool/Kikas hoiab 32 punktiga kolmandat kohta. 26 punkti kogunud Audentese SG/Noortekoondis on kuues ja 16 punkti teeninud Barrus/Võru Võrkpalliklubi kaheksas. TalTech/Tradehouse paikneb kolme punktiga 11. kohal.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN