Eva Liisa Kuivonen vedas Audentese SG/Noortekoondise pronksiseeria avamängus võiduni

Laupäeval sai avavile kahe võiduni peetav naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria, milles on vastamisi põhiturniiri teine Tartu Ülikool/Bigbank ja neljas Audentese SG/Noortekoondis. Kui kahe esimese geimi põhjal võis eeldada koduvõistkonna kindlat võitu, siis tegelikkuses rullus lahti tõeline põnevusetendus.

Kodusaalis mänginud Tartu naiskond alustas kohtumist hästi, võites avageimi 25:22 ja teise 25:20 paremusega. Seejärel elasid mängu sisse ka külalised, kes viisid kolmanda geimi 25:19 ja neljanda 25:19 võiduga mängu otsustavasse viiendasse geimi. Seal näitasid külalised tõelist sisu, kui 15:8 tulemusega saavutati 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:19, 15:8) mänguvõit. Tartu võistkonna jaoks oli tegemist juba neljanda järjestikuse 2:3 kaotusega, sest poolfinaalseeria Famila/Võru Võrkpalliklubi vastu lõpetati kolme 2:3 kaotusega.

Rünnakul 45-protsendilise efektiivsusega (47-st 21) tegutsenud Eva Liisa Kuivonen tõi võitjatele 28, Maren Mõrd 19, Ragne Rahuoja 11, Kätriin Põld 10 ja viie blokipunktiga säranud Liisbet Pill samuti 10 punkti. Silmapaistev oli ka Kuivoneni kasutegur +17. Tartlannade resultatiivseim oli Ingrid Kiisk, kes lõpetas kohtumise 21 punktiga. Katariina Vengerfeldt assiteeris kümne ja Laura Reiter samuti kümne punktiga.

Kui pallingu vastuvõtul olid võistkonnad üsna võrdsed (Tartu 31% ja Audentese SG/Noortekoondis 34%), siis rünnakul oli selgelt parem külalisvõistkond, realiseerides 43% tõstetest. Tartu naiskonna rünnakuefektiivsus oli 36%. Blokis jäid võitjad peale kaheksa (14-6) ja servil kuue punktiga (15-9). Mängu kordus on nähtav SIIN.

Samad naiskonnad kohtuvad teistkordselt kolmapäeval kell 19, kui mängitakse Audentese Spordihoones. Kui koduvõistkond suudab kolmapäeval võiduni jõuda, saavutatakse pronksmedal, Tartu esinduse võidu korral selguks pronksmedaliomanik 10. aprillil Tartus. Otseülekannet saab näha SIIN.

Naiste Meistriliiga pronksmedaliseeria ajakava:

3. aprill kell 16 Tartu Ülikooli Spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 2:3 (25:22, 25:20, 19:25, 19:25, 8:15)

7. aprill kell 19 Audentese Spordihoone. Audentese SG/Noortekoondis – Tartu Ülikool/Bigbank Otseülekanne

10. aprill kell 13.30 Tartu Ülikooli Spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis Otseülekanne