Endised maailmameistrid üle mänginud Tiisaar ja Nõlvak: jah, see oli senise karjääri parim võit!

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak alistasid Roomas rannavolle MM-il Hollandi tipp-paari Alexander Brouweri ja Robert Meeuwseni 2:1 (16, -12, 12) ja võitsid C-grupi.

Autor: Märt Roosna

Kui senised võidud Mehhiko ja Maroko paaride üle olid oodatavad, siis hollandlaste vastu läks Eesti esipaar väljakule autsaiderina. Brouwerit (32 a, 198 cm) ja Meeuwseni (34 a, 207 cm) loetakse MM-i viie-kuue suurema favoriidi sekka. Füüsiliselt väga võimsad mehed tulid 2013. aastal maailmameistriteks, Rio de Janeiro olümpialt teeniti pronks, aga ka just käesoleval hooajal on nad hästi esinenud, MK-sarjas poodiumile jõudnud ja maailma edetabelis neljandad.

Kohtumine algas võrdselt, seejärel suudeti Meeuwsen rünnakul paaril korral eksima sundida, tõsiselt jäid hollandlased hätta Nõlvaku servidega. Avageim Eestile lõpuks selgelt 21:16. Teises tegid vastased korrektuurid, eksisid vähem ja suutsid eestlasi pallinguga pinge alla panna.

„Nad õnnestusid serviga veidi rohkem, panid meid rohkem liikuma, panid servi ette ja taga, ma jäin veidi rütmist välja, tõmbas mind veidi stressi,” raputas Tiisaar endale tuhka pähe. „Teinekord on mängus sellised kohad, et kui paar punkti läheb, siis lähed ise stressi ja siis läheb veel paar punkti järgi. See stressimoment oli seal natuke liiga pikk, sellest see tulemus ka.”

Hollandlased võitsid teise geimi koguni 21:12.

„Teises geimis hakkasid rohkem Mart, aga ka Kusti rohkem mängima hollandlaste mängu, läksid nende mängumaale, sealt tulid ka kätte löömine, blokki löömine…” analüüsis treener Indrek Verro. „Meie strateegiline moment üldse selles mängus oli mitte mängida vastaste mängu, sest vastased on õppinud selgeks väga kindlad mustrid, kui mängid nende mänguplaani järgi, mida nad on harjutanud 15 aastat, siis on väga raske neile vastu saada. Tuleb tuua nad teise mängu sisse, sealt ei meeldi neil väga olla ja sealt tulevad ka vead.”

See õnnestus hästi kolmandas geimis. Geim algas Nõlvaku imelise kaitsepalliga, mis maandus täpselt vastaste poole tagumisse nurka ja geim lõppes Tiisaare serviässaga. Kaotusseisus 9:10 säras kolmel korral järjest Tiisaar – esmalt edukas rünnak, siis serviäss ja takkapihta õnnestunud sulustamine!

Geim eestlastele 15:12, mäng 2:1, kogu turniiri mõistes üks suur üllatus oligi tõeks saanud. „Mardi tagasitulek kolmandas geimis oli super, tegime oma asja, seda, mida oleme juurutanud ja see tagas edu,” kiitis Verro.

„Nii kaua, kuni nad saab serviga natuke välja, on nende vastu oluliselt lihtsam,” lisas Tiisaar. „Nad on nii võimsad ja kõrgel, mõlemal on rünnakusuunad ka olemas. Kui neil serv väga hästi käes on, siis peab väga hästi õnnestuma, et bloki-kaitsega pall kätte saada.”

Brouwer ütles pärast kaotust, et viimased alagrupimängud, kui edasipääs on juba selge, on alati veidi keerulised. „Ilmselt selle pärast alustasime liiga rahulikult, äraootavalt. Teises geimis leidsime rütmi, purustasime vastase, kuid nad tulid tugevalt tagasi, servisid hästi. Hea töö!”

Kas võib öelda, et see oli teie senise karjääri kõige parem võit? „Jah, muidugi!” kinnitas Tiisaar rõõmsalt ja sama meelt oli ka Nõlvak. Alagrupi võitjatena kindlustati see, et 1/16-finaalis ei tule vastu mõnd teist alagrupivõitjat. „Selles mõttes on see tubli abimees, nüüd ei tule Anders Moli ja Christian Sørumit kohe vastu ega Katari paari (Cherit ja Ahmed – toim),” sõnas Nõlvak.

„Aga võib-olla veel tähtsam oli see võit iseendale, et suutsime sammu edasi teha,” märkis Tiisaar.

Alagrupiturniir lõppeb Roomas täna. Play-off’i vastased pannakse paika loosiga, alagrupivõitjad omavahel kokku ei lähe. Homme mängitakse lucky loser’i ring (alagruppide kolmandad selgitavad veel viimased edasipääsejad), 1/16-finaalid peetakse kolmapäeval.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: