EEVZA meistrivõistlustel peeti alagrupiturniir, kolm Eesti paari võitsid alagrupis esikoha

Läti pealinnas Riias peetakse 22.-23. augustil U16 ja U18 vanuseklasside Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlused nii noormeestele kui neidudele, kus Eestit esindab 11 paari. Esmaspäeval peetakse alagrupiturniir, teisipäeval play-offid.

U18 vanuseklassi neidudest hakkavad homme poolfinaali koha nimel homme võitlema Lill Kandimaa – Carmel Vares, Maarja Alik – Maria Alik ja Karlotta Kattai – Liisa Põldma.

Ühe võidu ja ühe kaotuse saanud Allik – Allik tulid A-alagrupis teiseks ning kohtuvad veerandfinaalis homme kell 10.40 lätlannade Kruklite – Brokanega. Mõlemad mängud kaotanud Kandimaa ja Vares said C-alagrupis kolmanda koha ja lähevad homses veerandfinaalis kell 10.40 vastamisi samuti Läti duoga Regute – Adamsone. Kattai ja Põldma platseerusid kahe 1:2 kaotusega B-grupis samuti kolmandaks ja nende vastane on homme kell 10.40 algavas play-offis Läti paar Konstantinova – Ebere.

Vaata tulemusi.

U18 noormeestest said Tristan Täht ja Mati Juus täisedu kolme võiduga C-alagrupis esikoha, Kristjan Unt ja Ralf Aros jäid samas alagrupis kolme kaotusega neljandaks. Mõlemad paarid jätkavad samuti homme play-offi avaringis, kus Tähe ja Juusi vastaseks on kell 11.30 leedukad Strazdas – Vaitiekus ning Unt ja Aros lähevad samuti kell 11.30 vastamisi lätlaste Kilks – Gutmanisega.

Vaata tulemusi. 

U16 turniiril said alagrupiturniiril neidudest parima tulemuse Marta-Mia Ploomipuu – Hannemai Hanimägi, kes võitsid kõik kolm kohtumist ja said A-alagrupis esikoha. Homses veerandfinaalis kohtutakse kell 9.00 teise Eesti paariga Kirke Liise Lukas – Emma Lust, kes jäid B-alagrupis kolme kaotusega neljandaks. Anette Arak – Rebecca Pent pidid B-alagrupis samuti vastu võtma kolm kaotust ja said seega neljanda koha ning nende play-offi vastane on kell 9.00 Ukraina paar Shchutska – Biliak.

Vaata tulemusi.

U16 noormeestest teenisid kolme võiduga A-alagrupis esikoha Artur Tšuhnenkov – Daniil Verhogljad, kes hakkavad poolfinaali koha nimel homme kell 9.50 mängima B-grupis neljandaks jäänud ukrainlaste Charnosh – Boikoga. Patrick Saimre – Carl Kreek tulid A-grupis kahe kaotuse ja ühe võiduga kolmandaks ning nende play-offi vastaseks on homme kell 9.50 lätlased Druska – Blekte. Kolmanda Eesti paarina on turniiril võistlemas Toomas Patrik Parijõgi – Joonah Marten Üprus, kes said ühe võidu ja kahe kaotusega B-alagrupis kolmanda koha, nemad kohtuvad järgmises ringis Läti paariga Andrejevs – Kirsons.

Vaata tulemusi. 

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: