Eestlased eurosarjades: Tammearult Itaalia tippklubi vastu supermäng, Kordas, Kurik ja Viiber pääsesid järgmisse ringi

Kolmapäeva õhtul peeti rida kohtumisi erinevates Euroopa klubisarjades, kus teevad kaasa ka mitmed eestlased.

Meistrite liiga põhiturniiril sai Henri Treiali tööandjaks olev Roeselare Knack esimese võidul, olles 3:0 (25:19, 25:20, 25:19) üle kreeklaste Piraeuse Olympiacosest. Treial sai kirja täismängu ning panustas 4 punkti (+2).

A-alagrupis on Roeselare kolmandal kohal kolme punktiga.

Märt Tammearu ja Tours pidid aga B-alagrupis vastu võtma 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 19:25) kaotuse Itaalia tipult Trentino Itaselt. Tammearu tegi suurepärase esituse, tuues 17 punkti ja jäädes efektiivsuselt 12ga plussi, mis oli konkurentsitult meeskonna parim näitaja. Alagrupi liidri Trentino resultatiivseim oli Alessandro Michieletto 20 punktiga (+12).

Tours hoiab B-grupis kolmandat positsiooni.

C-alagrupis pidi Robert Tähe ja Timo Tammemaa koduklubi Berliini Recycling Volleys tunnistama Ankara Halkbanki 3:2 (19:25, 25:21, 19:25, 29:27, 15:10) paremust. Viis geimi mänginud Tammemaalt 8 punkti (+4), Täht sekkus episoodiliselt ja tõi serviässast 1 punkti (-2). Berliini edukaimaks tõusis 24 punktiga (+17) Marek Sotola. Võitjate parim oli 18 punktiga (+7) Nimir Abdel-Aziz.

Alagrupis on Berliin ühe võidu ja nelja punktiga teisel kohal.

E-alagrupis teenis Renet Vankeri tööandja Maaseiki Greenyard 3:1 (25:20, 23:25, 25:17, 25:23) võidu Galati Arcada üle. Eestlasest sidemängija juhtis oma meeskonna rünnakuid kogu kohtumise ning tõi lisaks ka 3 punkti (2). Võitjate parim oli 20 punktiga (+20) Jolan Cox, kaotajatele tõi 20 punkti (+15) Aaro Nikula.

Alagrupis on Maaseik ühe võiduga kolmas.

Vaata kõiki tulemusi.

Stefan Kaibald ja Leuveni Haasrode said CEV Cupi 1/16-finaali korduskohtumises Belgradi Partizani vastu kirja 1:3 (25:19, 22:25, 23:25, 20:25) kaotuse ja et avamängus oli Leuven saanud 3:0 võidu, otsustas edasipääseja kuldne geim. Selle võitis 15:13 Belgradi klubi, tagades sellega ka edasipääsu järgmisse ringi. Mängu statistka pole saadaval.

3:2 (20:25, 22:25, 25:15, 25:15, 15:12) võidu teenis aga Valentin Kordase ja Joosep Kuriku koduklubi Genfi Genois, alistades Kaposvari Fino ja pääsedes järgmisse ringi. Avakohtumine võideti 3:0. Ka selle mängu statistika pole kahjuks saadaval.

Järgmises ringis kohtub Genfi klubi Soria Rio Dueroga.

1/16-finaali avamängus Innsbrucki Hypo Tiroli Istanbuli Fenerbahce üle 3:2 võiduni aidanud Mihkel Varblane pidi aga kordusmängus vastu võtma 1:3 (34:32, 26:28, 19:25, 19:25) kaotuse ja järgmisse ringi seega ei pääsetud. Varblane panustas nelja geimiga 6 punkti (+2), Innsbrucki edukaim oli 18 punktiga (+10) Jose Luan Weber. Istanbulile tõi 24 punktiga (+20) Drazen Luburic.

CEV Challenge Cupil aitas Robert Viiber Bukaresti Steaua 1/16-finaali kordusmängus Eesti kohtuniku Erko Varblase silme all Ried Im Innkriesi vastu 3:2 (21:25, 25:19, 21:25, 25:20, 15:9) võidule ja sellega ka kaheksandikfinaali. Avakohtumise võitis Steaua 3:1. Viiber juhtis oma meeskonna rünnakuid kahes geimis ja tõi lisaks ka 2 punkti (+1). Võitjate resultatiivseim oli 24 punktiga (+18) Lukasz Wiese, kaotajatele tõi 28 punkti (+21) Tomasz Rutecki.

Järgmiseks vastaseks on Gieseni Grizzlies.