Eesti võttis Soome vastu kindla 3:0 võidu

Eesti rahvusnaiskond suutis täna eilse kaotuse Soome vastu heastada ja võttis teises ametlikus maavõistlusmängus põhjanaabritelt kindla 3:0 (25:21, 25:17, 25:20) revanši. Meie parimatena tõid Kertu Laak 18 (+10) ja Kristiine Miilen 17 (+11) punkti.

Eesti naiskond mängis täna terve kohtumise koosseisus sidemängija Julija Mõnnakmäe, nurkades Kristiine Miilen ja Eva Liisa Kuivonen, diagonaalründaja Kertu Laak, temporündajad Liis Kullerkann ja Eliise Hollas ning libero Merilin Paalo.

Esimeses geimis jäime kiirelt kaotusseisu kuid kosusime kiirelt ja geimi keskpaigast alates olime pidevalt mõnepunktilises edseisus. Soomlannad ei suutnud meid samamoodi nagu eile serviga suruda ja samal ajal olid meie neiud ise servil agressiivsemad. Geimi lõpus oli Eesti selgelt kindlam ning nii tuligi esimene meile 25:17. Miilen ja Laak tõid kumbki 7 punkti (vastavalt +6 ja +5), Hollas lisas 4 (+4). Miilen lõi 8-st pallist punktiks 6 ehk 75% efektiivsusega. Suutsime ilma servivigu tegemata lüüa 4 serviässa vastaste 2 vastu.

Kui eile jäime peale esimest võidetud geimi veidi unelema, siis täna sama viga ei korratud ning soomlasi mängu tagasi ei lastud. Geimi juhtis Eesti algusest lõpuni, näitasime väga head vastuvõttu, säravamatel hetkedel enne geimilõppu oli vahe lausa 10-punktiline. Lõpuks jäi tabloole 25:17. Resultatiivselt jätkasid Miilen ja Laak, mõlemalt taas 7 punkti (mõlemal +5). Meie vastuvõtt oli 56% positiivne.

Kolmanda geimi käik oli väga sarnane eelmisele. Eesti juhtis algusest lõpuni ilma, et oleks vastaseid ülearu ohlikult lähedale lasknud. Taas väga korralik vastuvõtt (56%) koos agressiivse serviga ja geimivõit tuli punktidega 25:20. Selles geimis jaotusid punktid ühtlasemalt – Laak 4, Miilen 3, Hollas 3.

Mängu kokkuvõttes oli meie resultatiivseimad Kertu Laak 18 (+10) ja Kristiine Miilen 17 (+11) punktiga. Eliise Hollas lisas 10 (+7), Eva Liisa Kuivonen 5 (-2), Liis Kullerkann 2 (-1) ja Julija Mõnnakmäe 2 punkti.

Blokipunktid 3-11 Soomele, serviässad 9-6 Eestile, vastuvõtt 46% – 33% ja rünnakute õnnestumine 39% – 25% samuti Eesti kasuks. Peatreener Lorenzo Micelli ei teinud kogu mängu jooksul mitte ühtegi vahetust. Soome konkurentsitult parim punktitooja olid täna nende diagonaalründaja Piia Korhonen 14 (+9) punktiga, ülejäänud panustasid oluliselt vähem.

Eesti koondise nurgaründaja Kristiine Miilen kommenteeris mängu: “Meie vastuvõtt oli kindlasti parem kui eile, peatreener juhtis peale eilset kaotust tähelepanu mõnele tehnilisele nüansile ja arvan, et saime täna nende elementidega paremini hakkama. Blokis ja kaitses saime rohkem käsi vahele ja kindlasti võitlesime täna rohkem. Hea, et hooaja viimane mäng võiduga lõppes!”.

Peale ametliku kohtumise lõppu mängiti 2 lisageimi, kus Eesti poolel tulid väljakule esimest kolme vahetusnaiste kastist jälginud mängijad. Need kaks treeninggeimi võitis Soome numbritega 25:13 ja 15:5.

Sellega on Eesti naiste rahvuskoondise 2021. aasta hooaeg lõppenud.