Eesti võrkpallurite loodud äpp Playerbank aitab mängijatel välisliigadesse pääseda
Võrkpallurid Denis Losnikov ja Oliver Orav lõid maailmas ainulaadse äpi Playerbank, mis muudab lihtsamaks nii mängijate, klubide kui agentide elu.
Playerbank viib võrkpallimaailma eri osapooled mugavalt kokku ja eelkõige tahetakse kaasa aidata meie oma noorte mängijate piiri taha pääsemisele. Noortele kohalikele mängijatele on Playerbankis profiili loomine tasuta.
Hetkel tegelevad äpi loojad jooksvalt äpi arendusega ja otsivad kontakte nii kodumaal kui võõrsil. Idee sündis “tänu” Saaremaa Võrkpalliklubi lagunemisele. “Siis jäid mitmed mängijad – minu sõbrad – ootamatult klubita. Agentuuri neil polnud ja siis käis mul peas klõps, et miks ei võiks olla selline automatiseeritud lahendus mängijatele, et nad saaksid ise endale klubi või agentuuri leida. Sest enamasti käib see nii, et kirjutatakse ise kuskile otse ja kõik käib nö manuaalselt. See pole aga usaldust tekitav ja sellised kirjad lähevad tihti kohe prügikasti,” meenutab Losnikov, kes helistas Oravale ja rääkis oma mõttest. Koos hakatigi tegutsema.
“Sisuliselt on meie leiutis nagu CV Keskus, aga mängijatele ja rohkem automatiseeritud. Ehk kui sina paned oma profiili üles – ütleme, et sa oled nurgaründaja ja sinu palgasoov on 30 000 aastas, siis vastavalt sellele infole filtreerib platform välja sobivad pakkumised klubide poolt, kes otsivad sarnase profiiliga mängijat. Kui tekib match ja sa oled huvitatud, siis vajutad apply ning kogu sinu profiil saadetakse sellele klubile,” selgitab Losnikov.
Mängija profiilil on kogu statistika, videod, karjääri puudutav info, mis tuleb klubile ühest kohast ja korraga. “Info tuleb mängijal hetkel oma profiilile ise üles laadida, nende jaoks on see ühtlasi turunduskanal. Agentuurid teevad oma mängijatele samuti ise profiilid ja klubidel jääb üle vaid infoga tutvuda,” lisab Losnikov.
Tulevikus on plaanis statistika osa külge integreerida, aga see on hetkel tulevikumuusika. “See lisaks ka usaldusväärsust, sest kui mängija paneb ise mingi mängu PDF faili, võib seal olla igasuguseid huvitavaid numbreid, mil päriseluga on vähe pistmist,” ütleb Orav.
Mehed on teinud suures mahus taustauuringuid ja suhelnud eri osapooltega, mõistmaks, milline on hetkel reaalne vajadus. “Kõige suurem küsimus on mängijate turul usaldusväärsus – kas mängija on reaalselt see, kes ta väidab end olevat ja kas see video ja muu info on tõene. Proovime lahendada ka selle probleemi, et kindlustada profiilide tõepärasus. Selleks tahame profiilile lisada ka soovitajad. Näiteks treenerid, kes kinnitavad, et tegu on mingil kindlal tasemel mängijaga,” selgitab Orav, sest mängijate valikul pole oluline mitte ainult statistika, vaid ka iseloom. Playerbank annab võimaluse nii-öelda telefonimäng vahele jätta ja usaldusväärse info saaks kohe kätte mängija profiililt.
Meie oma koduses Balti liigas on hiljuti olnud juhus, kus üks Läti klubi tõi meeskonda mängija, kel võrkpallimängust suurt aimu polnud. Sarnaseid näiteid on veel.
Hetkel ettevõtlikud võrkpallurid eelmise aasta juulis kasutusele võetud platvormi kasutamise eest raha ei küsi ja esialgu taheti näha, kas asi üldse tööle hakkab. Esmalt võeti sihile Euroopa ning Põhja- ja Lõuna-Ameerika.
“Praeguseks on liitunud üle 400 mängija enam kui 60 erinevast riigist ning üle 100 klubi ja üleval on 50 tööpostitust. Seega on asi ilusti käima läinud ja kasutajate huvi on olemas. Tagasisidena oleme saanud, et klubid ja agentuurid tahaksid kasutada mitte mobiiliäpi, vaid veebivaadet ja selle kitsaskoha oleme me hetkel lahendanud. Neil on lihtsalt arvutiekraanilt mugavam videoid ja statistikat vaadata,” sõnab Losnikov.
Agentuurid said võimaluse äpiga liituda alates selle aasta märtsist. Agentuuride vaates toimub Playerbank nii, et mängijate profiilid on üleval ja kui mõne klubi otsingusoov peaks mõne mängija profiiliga matchima, tuleb agentuurile selle kohta teavitus. See automatiseerib seega ka agentuuride tööd.
Turu mõttes Orav ja Losnikov päris tippliigasid ei püüa, keskendutakse Euroopa keskmikele ja Balti liiga tasemele. “Keskendume klubidele, kel pole ressurssi, et oma skauti palgal hoida. Ja tippude lepingud tehakse niikuinii teisi teid pidi,” lisab Orav. Samas on äpiga liitujate seas juba näiteks Poola kõrgliiga, Itaalia kõrgliiga ja Saksamaa kõrgliiga klubisid. Samuti üks nimekas Itaalia liiga klubi peatreener.