Eesti U17 noormehed suurepäraselt rünnanud Bulgaaria eakaaslastele vastu ei saanud

U17 noormeeste koondis jätkas Montenegros peetavat EM-finaalturniiri, kus täna oli vastaseks Bulgaaria. Eilses avamängus Belgia üle 3:2 võidu saanud Eesti sai täna oma mängu käima alles kolmandas geimis ning pidi leppima 0:3 (15:25, 12:25, 21:25) kaotusega.

Bulgaaria alustas väga enesekindlalt, minnes esimest geimi 10:3 juhtima, ent Eesti kogus end ja jõudis kolme punkti kaugusele. Enamaks siiski jaksu polnud ja avageim kulges Bulgaaria kontrolli all, lõpptulemuseks 25:15. Teine vaatus algas meie poolt vaadatuna 4:13 kaotusseisu jäämisega ja seda geimi enam samuti päästa ei õnnestunud. Tauno Lipp tegi mitmeid vahetusi, lõpptulemuseks 25:12 Bulgaariale. Kolmandas geimis püsisid eestlased kahe-kolme punkti kaugusel, kuni Bulgaaria geimi keskel blokist auti rünnaku järel vahe 16:12-le käristas. Meie blokk (seejuures mängu esimene) tegi vahe kahepunktiliseks (17:15), sundides vastast mõtlemisajale. Bulgaaria haaras seejärel 22:17 edu, ent Eesti võitles kõvasti ja Andres Jefanovi rünnak tõi meie noored mängumehed veel 23:21 seisuni. Otsustavatel hetkedel ründasid bulgaarlased taas teravalt ning võitsid geimi 25:21 ja mängu seega 3:0.

STATISTIKA: Eesti resultatiivseim oli 8 punktiga (+2) Andres Jefanov, Joonah Marten Üprus ja Joosep Kurik tõid võrdselt 7 punkti (+6 ja +2), 5 silma (+0) lisas Carl Kreek. Bulgaaria parimana kogus Zhasmin Velichkov 14 punkti (+11).

Eesti vastuvõtt oli 51%, rünnak 36%, Bulgaaria samad numbrid olid 40% ja 61%. Kolme geimiga said eestlased 3 blokipunkti Bulgaaria 9 vastu, servil lõid Eesti noormehed 4 ässa nagu ka vastased (eksimusi tehti vastavalt 12 ja 6).

Homme kell 18.30 mängivad Eesti noormehed Türgiga. Otsepilti näeb MNE Sport.TV YouTube´i kanalilt

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Eesti meeskonna koosseis EMil: Regan Rohumets, Andreas Voit, Mattias Püvi, Carl Kreek, Hendrik Hollas, Jesper Neuhaus, Patrick Saimre, Aleks Antsi, Joonah Marten Üprus, Georg Kutser, Ruudi Türkson, Joosep Kurik, Aksel Aavik, Andres Jefanov.

Peatreener Tauno Lipp, abitreenerid Timo Kuus ja Karlo Remy Kallend, statistik Kermo Basov, füsioterapeut Teet Meerits, mänedžer Laura Milk.