Credit24 Meistriliiga finaalis kohtuvad Selver ja Saaremaa

Credit24 Meistriliiga finaalis kohtuvad Saaremaa Võrkpalliklubi ja Selver Tallinn. Selver oli teises poolfinaalis 3:0 (25:15, 25:18, 26:24) üle Bigbank Tartust.

Võitjate ülekaal oli üsna selge, kahjuks varjutasid kohtumist mitmed Tartu mängijate vigastused, sest mängu pidid pooleli jätma nii Albert Hurt kui Kert Toobal.

Võitjate resultatiivseimana tõi 19 punkti (+15) Oliver Orav, 17 punkti (+14) lisas Kristo Kollo ja 12 (+7) Renee Teppan. Selveri vastuvõtt oli 61%, rünnak 57%, blokiga saadi 9 ja serviga 3 punkti (eksiti 9 pallingul).

Tartu edukaimaks kerkis Märt Tammearu 18 punktiga (+11). 7 punkti jäi nii Stefan Kaibaldi kui Alex Saaremaa arvele. Tartu vastuvõtt oli 37%, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokiga saadi vaid 1 punkt ja serviga 2 punkti (eksimusi tuli servil 8).

Selveri peatreener Rainer Vassiljev ütles, et tal oma mängijatele etteheiteid pole. “Jäin meestega väga rahule, olime igas mõttes ja igas elemendis mitmekülgsed, varieeruvad. Teadsin, et Tartu vastu ei saa olla ühekülgsed ega lahendada asju ainult jõu pealt. Neid on vaja rütmist välja viia ja meie mängijad suutsid seda teha, sellest tulenevalt oli ka meie omavigade arv üliväike. Suutsime distsipliinist kinni pidada,” sõnas Vassiljev ning kiitis sidemängijat Renet Vankerit. “Reneti panust ei saa täna alahinnata. Kuigi täna ründajad aitasid teda samuti.”

Saaremaa on Selveri jaoks hästi teada vastane. “Oleme sel hooajal vist kaheksandat korda Saaremaal, oleme siin omajagu käinud kontrollmängudega kokku. Tunneme teineteist läbi ja lõhki. Aga see on üks mäng, puhas leht ja minevik ei loe mitte midagi. Selles mõttes ootan ise ka huviga, kuidas see mäng homme rulluma hakkab ja milline lõpplahendus on,” lisas Vassiljev.

Bigbank Tartu peatreener Alar Rikberg ütles, et meeskonna esitusele jätsid oma jälje Albert Hurda ja Kert Toobali vigastused. “Hurda vigastus otsustas esimese geimi sisuliselt ära, sest meil oli selline koosseis, et nurgaründaja Tammearu oli liigutatud diagonaali ja kaks nurgameest oma positsioonidel ja see võttis vangerdamisvõimalused ära. Kolmandas geimis juhtus Kerdiga sama, nii on väga keeruline midagi teha, niipalju meil võistkonna sügavust ei ole,” tõdes juhendaja.

Vaata pikemat intervjuud Alar Rikbergiga:

Selveri diagonaalründaja Renee Teppan ütles, et mäng sujus nende poolt kenasti ja kiitis Oliver Oravat. “Alustasime agresssiivselt, asjad õnnestusid kohe alguses. Mõnele mehele oli seda hädasti vaja, see andis kogu ülejäänud mänguks fiilingu. Oliver Oravat pole me ammu näinud ja fakt on see, et tal oli ebakindel periood ja loodetavasti on see möödas. Müts maha tema ees, et suutis tulla august välja sellises tähtsas mängus ja täita oma rolli filigraanselt.”

Vaata Renee Teppani intervjuud:


Mängu käik:

Selveri algkoosseis: Renet Vanker, Renee Teppan, Kristo Kollo, Oliver Orav, Marx Aru, Mihkel Varblane, libero Denis Losnikov.

Bigbanki algkoosseis: Kert Toobal, Märt Tammearu, Albert Hurt, Stefan Kaibald, Alex Saaremaa, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Kahjuks pidi üsna mängu alguses platsilt lahkuma Hurt, kes vigastas selga. Selver kontrollis avageimi kindlalt, haarates geimi keskel 16:11 eduseisu. Tartu peatreener Alar Rikberg tegi mitmeid vahetusi ja esimese vaatuse võitis Selver 25:15.

Teist geimi alustas Tartu algkoosseisus, lisaks tuli diagonaalina platsile Siim Põlluäär ja Märt Tammearu liikus nurgaründaja kohale. Põlluäär viis Tartu juhtima 9:6, ent geimi keskel pääses omakorda 17:14 ette Selver. Kollo suurendas Selveri edu juba 20:14-le ning see geim kuulus samuti kindlalt Tallinna klubile – 25:18. Nii oli Selver geimivõidu kaugusel finaalist.

Kolmandat vaatust läksid Rainer Vassiljevi hoolealused Teppani blokist auti rünnaku järel juhtima 8:5. Tartu loots Rikberg vahetas sunnitult sidemängijat, sest Kert Toobal vigastas säärelihast, teda asendas Ronald Järv. Kollo rünnak käristas vahe 14:9-le, ent Tartu jõudis punkti kaugusele (15:14), sundides Selveri mõtlemisajale. Õige pea oli vahe taas kolm punkti – 18:15, ent servima tulnud Siim Tammearu äss vähendas vahe uuesti punkti suuruseks – 18:17 ja Tartu lootus elas. Märt Tammearu tõi tabloole 19:19 viigi, edasi mindi punkt-punktis kuni esimese matšpalli teenis Selver seisul 24:23, seda ei realiseeritud. Seisult 25:24 saadi järgmine matšpall ja geim kuulus lõpuks Selverile 26:24.

Final Four´i ajakava:

16. aprill

1. poolfinaal: kell 16.00 Saaremaa VK vs Jekabpilsi Luši, LIVE-SKOOR, otsepilt Kanal 12 ja Postimehes

2. poolfinaal: kell 19.00 Selver Tallinn vs Bigbank Tartu, LIVE-SKOOR, otsepilt Kanal 12 ja Postimehes

17. aprill

Pronksimäng: kell 15.00, otsepilt Postimehes

Finaal: kell 18.00, otsepilt Kanal 12 ja Postimehes

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: