Eesti U17 naiskond pidas EMil juba kolmanda viiegeimilise mängu, kaotades Poolale

Eesti U17 vanuseklassi neidude koondis pidas oma eelviimase kohtumise Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril Serbias, kui vastaseks oli Poola. Turniiril juba kolmanda viiegeimilise lahingu pidanud eestlannad pidid pärast võitluslikku mängu siiski vastu võtma 2:3 (30:28, 19:25, 21:25, 25:18, 9:15) kaotuse ja jätkavad alagrupis võiduta, kui kuuest mängust on kogutud 3 punkti.

Kohtumise algus oli tasavägine, avageimis haaras Eesti 17:14 eduseisu ning seejärel oldi eduseisus 19:18. Lõpp kujunes tõeliseks närvide mänguks, kus mõlemal oli geimpalle, ent lõpuks võtsid 30:28 võidu meie noored. Hea emotsioon kandus üle ka teise geimi ning seal haaras Eesti 12:9 eduseisu. Ent Poola viigistas 17:17 ja oli geimi lõpus kindlalt parem – 25:19. Kolmandas vaatuses jagus tasavägist mängu, kuni Poola 14:13 juhtimiseni, misjärel haasasid vastased 18:14 edu ja võitsid geimi 25:21. Neljas vaatus oli taaskord võitluslik, seekord suutsid eestlannad geimi keskel edu sisse mängida, võites geimi üsna veenvalt, tulemuseks 25:18. Nii pidas Eesti naiskond EMil juba kolmanda mängu, kus võitja selgitamiseks läks tarvis viit geimi. Kahjuks otsustava vaatuse algus meie poolelt ebaõnnestus ja Poola pääses 7:2 juhtima. Sellest kaotusseisust eestlannad välja tulla ei suutnud ja nii jäi viiendas geimis tulemusega 15:9 peale Poola.

STATISTIKA: Raigo Tatriku juhendatava naiskonna resultatiivseimaks kerkis Poola vastu 14 punkti(+5) toonud Rebecca Pent, Marta-Mia Ploomipuu panustas 12 (-1) ning Heleri Soodla 5 punkti (4). Eestlannade vastuvõtt oli 36%, rünnak 34%, blokist saadi 2 punkti ja servil löödi 8 ässa ning eksiti 15 pallingul.

Poola naiskonna edukaim oli 23 punktiga (+12) Natasza Ornoch. Poola vastuvõtt oli 42% ja rünnak 45%, blokist saadi vaid 1 punkt, servil löödi aga koguni 15 ässa (eksimusi kogunes 21).

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Homme kell 15.30 minnakse turniiri viimases kohtumises võitu jahtima Gruusia vastu. Otsepilti näeb Serbia alaliidu YouTube´i lehel.

Koondis mängib EMil koosseisus: Freia Liisa Palk, Lisandra Tatrik, Hannemai Hanimägi, Mirjam Karoliine Kask, Marie Miilen, Gertu Koik, Rebecca Pent, Anette Arak, Marta-Mia Ploomipuu, Roosi Brigita Toom, Heidi Vahula, Heleri Soodla, Paula Laub, Annabel Lattik.

Peatreener Raigo Tatrik, abitreenerid Anatoli Kuprijanovitš ja Jaanika Jakobson, abitreener/statistik Mihkel Sagar, füsioterapeut Annabel Kutman, mänedžer Rain Peerandi.