Škoda Rakvere Cupil selgusid poolfinalistid, mänge näeb otsepildis Postimehes

Kiirkasiino suvetuuri esimesel etapil Rakveres, mis kannab nime Škoda Rakvere Cup, selgusid laupäeval neli parimat nais- ja meespaari.

Pühapäevastest mängudest näeb otseülekannet Postimehe portaalis.

16 paari osalusel toimunud meeste turniir mängiti neljas alagrupis. Esikohtadega tagasid koha veerandfinaalides Dmitri Korotkov – Jaan Rebel, Siim Rantanen – Sander Talistu, Kaspar Pomerants – Rauno Tamme ja  Urmas Piik – Siim Ennemuist.

Ülejäänud veerandfinalistid selgitasid alagruppide teiste ja kolmandate kohtade omanikud. Karl Jaani ja Ragnar Pähn võitsid otsustavas mängus Marten Voiti ja Jasper Lausi 2:0 (23:21, 21:14), duo Kaarel Pomerants – Jarmo Neuhaus oli 2:0 (21;19, 21:13) üle Jan Stogist ja Sander Pärnast, Mihkel Nuut ja Karl Maidle alistasid tulemusega 2:1 (21:8, 20:22, 15:9) Marko Sõna ja Martin Anti, Aleksei Povjakel ja Andres Leismann panid 2:1 (15:21, 21:12, 15:9) paremuse maksma Argo Araku ja Karl Rinaldo vastu.

Esimesena edenesid nelja parema sekka veenva 2:0 (21:12, 21:16) võiduga Korotkov – Rebel, kes alistasid veerandfinaalis Pomerants – Neuhausi. Veerandfinaalis näitas paremust ka Jaani – Pähn, kes võitis 2:0 (21:19, 21:17) Pomerants – Tammet ning Piik – Ennemuist, kes alistas kolmes geimis (22:24, 21:12, 15:10) paari Povjakel – Leismann. Laupäeva viimases kohtumises kindlustasid koha poolfinaalis Rantanen ja Talistu, kes alistasid kolmegeimilises lahingus 2:1 (21:14, 16:21, 15:12) Nuudi ja Maidle.

Vaata meeste tulemusi.

Naiste seas oli võistlustules 11 paari ning mängiti kahe miinuse süsteemis. Täisedu ehk kahe võiduga edenes pühapäevasesse poolfinaali Eesti esipaar Liisa Soomets – Heleene Hollas, alistades 2:0 tulemusega nii Salme Adeele Hollase – Liisa Põldma (21:19, 21:10) kui ka Marie Pohlaku – Mari Loormani (21:18; 21:8). Vaid võitude najal jõudsid poolfinaali ka alles U-18 vanuseklassi kuuluvad Lill Kandimaa ja Carmel Vares, alistades 2:0 (21:12; 21:14) esmalt duo Peppi-Sophia Vehmanen – Matilde Loorits, seejärel samuti 2:0 (21:13, 23:21) Maria Säästla ja Annaliisa Malsi ning viimaks 2:1 (21:19, 23:25, 15:13) soomlannad Venla Väärälä ja Mira Järveläineni.

Miinusringi kaudu jõudsid poolfinaali Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste ja Annemar Neiland – Merike Errit. Kuuse – Maiste tunnistasid esmalt soomlannade 2:0 (21:18, 23:21) paremust, ent võitsid seejärel 2:0 nii Säästla – Malsi (21:14, 21:13) kui Pohlak – Loormani (21:18, 22:20). Neiland – Errit kaotasid esimese mängu Pohlak – Loormanile 0:2 (16:21, 18:21), aga võitsid seejärel 2:0 (21:11, 21:18) Vehmanen – Looritsat, samuti 2:0 (21:14, 21:14) Marily Lassi ja Kätriin Põldu ning viimaks 2:1 (21:17, 10:21, 15:7) Väärälät ja Järveläinenit.

Vaata naiste tulemusi.

Pühapäeval kl 10 alguse saavas naiste esimeses poolfinaalis lähevad vastamisi Hollas – Soomets ja Neiland – Errit, 45 minutit hiljem algavas teises poolfinaalis kohtuvad Kandimaa – Vares ja Kuuse – Maiste.

Kell 11.30 pannakse pall mängu meeste esimeses poolfinaalis, kus püüavad pääsu finaali Korotkov – Rebel ja Rantanen – Talistu. Kell 12.15 algavas teises poolfinaalis mängivad Jaani – Pähn ja Piik – Ennemuist.