Eesti U16 koondis alustab EM-valiksarja teise ringi turniiri Bulgaarias

Sel nädalal alustavad Eesti U16 neidude ja U17 noormeeste koondised Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi mängudega.

Bulgaarias Sofias toimuval U16 neidude B-alagrupi turniiril osaleb kolm võistkonda, lisaks Eestile Soome ja Bulgaaria. Põhja-Makedoonia loobus osalemast. Esimeses mängus kohtutakse 7. mail kell 17.00 Soomega ja 8. mail kell 17.00 Bulgaariaga.

Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja lisaks kõigi alagruppide parim teise koha saaja.

Peatreener Raigo Tatrik ütleb, et on saanud koondisega juba aasta algusest väga korralikult treenida. Pärast märtsis toimunud EEVZA etappi Lätis on koondis iga kahe nädala tagant kogunenud neljapäevastesse ühislaagritesse Väätsal, töö on väiksemates sektsioonides käinud ka vahepealsel ajal. “Selle taha me küll pugeda ei saa, et trenni poleks saanud teha. Ükski teine noortekoondis pole varem nii palju saanud enne valiksarju treenida. Ühel poolt on selles rolli mänginud ka koroonaviirus, sest noorte klubidel mänge ei olnud ja nii saime koos treenida,” räägib peatreener.

“Viimases minilaagris pidasime 2004. aastal sündinud koondise vastu ka kolm treeningmängu ja jäin nendega väga rahule. Tüdrukud on võrreldes sügisega teinud suure sammu edasi igas asjas, nii füüsiliselt kui vaimselt. Sain koosseisu kõik mängijad, keda soovisin ja suuri muresid meil pole.”

Alagrupivastaste kohta ütleb Tatrik, et Soomet on nähtud vaid paberil, Bulgaaria kohta on ka videomaterjali. “Soome on meiega pikkuselt üsna võrdne, aga neil pole samuti varasemat välismängude kogemust ja nende esituste kohta meil videot pole. Bulgaaria mäng toetub suuresti nende 195 cm pikkusele diagonaalründajale, kes saab lõviosa tõstetest. Trennides oleme püüdnud tema mängu ka imiteerida ja vaadata, kuhu ta lööb. Oma trumbid meil kindlasti on, Bulgaaria oli näiteks eelmises ringis Serbiaga hädas servi vastuvõtuga. Kui me suudame oma servil õnnestuda, siis on meil varianti küll. Kui need kaks mängu on läbi ja kui saame pärast öelda, et me andsime endast kõik, siis jään ma treenerina  rahule isegi, kui saame kaks kaotust,” ütleb Tatrik.

Treener lisab, et kuigi koondises on veel verinoored mängijad, tuleb neile vaikselt nii-öelda suure võrkpalli tõdesid tutvustada. “Muidugi pole nad veel valmis mängijad, aga mänguks ettevalmistudes saavad nad vastase mängu analüüsiga hakkama küll – millised on löögisuunnad, julgestuskohad jms. Muidugi mõnikord unustatakse asju, aga see on normaalne. EEVZA-l nägime lähedalt, kuidas tegutsevad suurte võrkpalliriikide nagu Poola ja Venemaa koondised, meil pole sellist valikut ja võimalusi, ent vaikselt pürgime me siiski samuti sinnapoole,” ütleb juhendaja oma hoolealuste kohta.

Eesti koondise koosseis: Carmel Vares, Merili Kõrvel, Hanna Koks, Roosi Brigitta Toom, Emma Vilberg, Anete Arak, Lisandra Tatrik, Mari-Lii Kuivonen, Kaisa Rei, Maarja Liisa Polman, Liisa Põldma, Elis Prunt.

Peatreener Raigo Tatrik, abitreener Argo Arak, mänedžer Anatoli Kuprijanovitš, statistik Mikk Kesküla.

Eesti koondise mängud:

7. mai kell 17.00 Eesti – Soome

8. mai kell 17.00 Eesti – Bulgaaria

Vaata tulemusi ja tabeliseisu.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: