Eesti oli esimeses kontrollkohtumises Hispaaniast kindlalt üle

Koduseks EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti rahvusmeeskond pidas täna esimese kontrollkohtumise samuti EMiks valmistuva Hispaania vastu. Mäng lõppes Eesti meeskonna 3:0 (25:20, 25:19, 25:18) võiduga. Peeti ka lisageim, kus oli 27:25 samuti parem Eesti meeskond.

Uuesti kohtutakse sama vastasega homme ja ülehomme. Et pidurdada koroonaviiruse levikut ja tagada koondise maksimaalne kaitstus enne kodust EMi, on mängud publikule suletud. 28. augustil kell 16.00 algavast mängust näeb otsepilti Postimehe vahendusel.

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Oliver Venno, Albert Hurt, Märt Tammearu, Ardo Kreek, Andri Aganits, libero Silver Maar. Eesti meeskonda ei saanud täna aidata nurgaründaja Robert Täht, kel on kubemelihase vigastus ja kes seetõttu Hispaania vastu ka ülejäänud kohtumistes ei mängi.

STATISTIKAT: Ardo Kreek ja Albert Hurt tõid Eestile kumbki 16 punkti (+12 ja +9), Oliver Venno panustas 15 punkti (+10) ning 5 blokiga säranud Andri Aganits 11 punkti (+9). Eesti vastuvõtt oli 48%, rünnakuid lahendati 54-protsendiliselt, blokiga teeniti 13 punkti ning servil löödi 4 ässa ja eksiti 11 pallingul. Hispaania meeskonna edukaim oli rünnakul 12 punktiga (+4) Andres Villena. Hispaanlaste vastuvõtt oli 38%, rünnak 43%, blokist saadi 8 ja servilt 5 punkti (eksiti 15 servil).

Peatreener Cédric Énard´il pärast esimest kontrollmängu Hispaaniaga nurisemiseks põhjust polnud. Kahjuks ei saa meeskonda viimastes kontrollkohtumistes aidata Robert Täht, keda vaevab kubemelihase vigastus ja see on treeneri jaoks mõistagi muret tekitav. “Poisid olid tublid. Ainult vastuvõtuga polnud ma kohati rahul. Aga leidsime meeskonnana lahendusi, Märti (Tammearu) aidati, sest tema oli täna vastuvõtul sihtmärk. Silver hoidis samuti asjad kontrolli all. Rünnakuga saan samuti rahule jääda, tempoosakond ja Olku (Oliver Venno), Albert ja Märt olid kõik head. Ka serviga jään rahule ja meie blokk oli ka täna hea,” sõnas juhendaja.

“Robert käis arsti juures ja talle tehti reie lähendajalihase MRT uuring. Arst ütles, et peame esmaspäevani ootama, ennt kui ta saab uuesti tugevamaid trenne teha ja võrkpalli mängida. Siis saame ka edasised otsused teha ja saan aimu, kuidas teda kasutada saan. Muidugi on see keeruline olukord, aga püüame optimistlikud olla ja ootame esmaspäeva ära,” lisas ta koondise ühe liidri hetkeolukorra kohta.

 Vaata Cédric Énard´i pikka intervjuud:

Temporündaja Andri Aganits tegi koondise eest ilusa mängu, panustades Hispaania vastu 11 punkti (sh 5 blokki). “Üldpildiga võib rahule jääda, kindlasti on meil parandamisruumi, tuli selliseid paari-kolmepunktilisi seeriaid sisse, kus me ei saanud side-outi tehtud. See on koht, kus tuleks tähelepanelikumalt keskenduda, sest kui nädala pärast on olulised mängud, võib see valusalt kätte maksta,” ütles tempomees. “Kui siin ringi vaadata, siis saal on vägev ja vaikselt hakkab see tunne sisse tulema, et EM on kodus.”

Vaata Andri Aganitsa pikka intervjuud:

Hispaania koondise sidemängija Angel Trinidad oma meeskonna esitusega rahule ei jäänud, kuid loodab parandamisruumile. “Neljas geim oli tasavägine, ent kolmes esimeses ei näidanud me sellist esitust nagu oleksime soovinud. Et juba nädala pärast alustame EMi, pole mõtlemiseks palju aega jäänud. Peame mingid lahendused leidma, isegi kui see on hetkel raske. Eelmistel nädalatel tegime tugevaid trenne ja usun, et see on vaid aja küsimus, millal me paremasse füüsilisse vormi jõuame. Loodetavasti oleme EMil paremas seisus,” kommenteeris Trinidad.

Mängu käik:

Oliver Venno viis kodumeeskonna 5:2 ette ja avageimi esimene pool kulges pigem Eesti dikteerimisel. Geimi keskel viis Venno blokist auti rünnak Eesti ette 17:13 ja Kreegi temporünnaku järel oli Eesti peal 22:18 ning avageimi võitis Eesti 25:20.

Teist geimi alustas samuti paremini Eesti, minnes Hurda rünnakust ette 7:2. See vaatus oli veel kindlamalt Eesti kontrolli all, hispaanlaste kahe järjestikuse eksimuse järel juhiti 15:10. Eesti blokk käristas vahe 18:12-le ning teine geim võideti 25:19.

Eesti jätkas samas koosseisus ka kolmandas geimis. Tammearu punkti järel oli Eesti eduseis 9:8 ja Venno järjekordsest rünnakust juhiti 13:10 ja õige pea käristas Hurt vahe 18:12-le. See geim kuulus samuti Eestile, tulemuseks 25:18. Mäng seega Eestile 3:0.

Mängiti ka lisageim ja seal tulid Eesti poolel väljakule Viiber, Renee Teppan, Karli Allik, Hurt, Aganits, Kreek ja liberona Maar. See geim kulges tasavägisemalt, lõpuks jäi 27:25 peale Eesti.

Rahvusmeeskonna koosseis mängudeks Hispaaniaga:

Sidemängijad: Robert Viiber, Renet Vanker

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan

Temporündajad: Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits

Nurgaründajad: Robert Täht, Kristo Kollo, Märt Tammearu, Albert Hurt, Karli Allik

Liberod: Silver Maar, Rait Rikberg

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: