Eesti hakkas EMil tugevale Hollandile kahes geimis kõvasti vastu

Eesti naiste koondis pidas kodusel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril oma kolmanda alagrupimängu D-grupi favoriidi Hollandi vastu ja eelmise EMi neljanda koha omaniku käest tuli vastu võtta 0:3 (8:25, 25:27, 19:25) kaotus.

Peatreener Alessandro Orefice andis täna mitmele seni suure koormuse saanud mängijale puhkust ja algkoosseisus jooksid platsile Häli Vahula, Kadi Kullerkann, Silvia Pertens, Nette Peit, Eliise Hollas, Kätriin Põld, libero Merilin Paalo. Vahetusest sekkusid Kertu Laak, Kristiine Miilen ja Karolina Kibbermann, vähem sai mänguminuteid Salme Adeele Hollas.

Kui avageim kaotati kindlalt, siis teises oli ka kodunaiskonnal juba geimpall kasutada ja geimi lõpp oli väga tasavägine. Kolmas vaatus oli samuti tasavägine, aga kokkuvõttes pääses Hollandi kvaliteet ikkagi maksma.

STATISTIKA: 14 punktiga (+10) oli ka täna Eesti resultatiivseim Kertu Laak, Kristiine Miilen panustas 8 (+7) punkti ja Nette Peit lisas 5 silma (+0). Eestlannade vastuvõtuprotsent oli 33 ja rünnakuid lahendati 31-protsendiliselt, blokist teeniti 1 punkt ja servil löödi 4 ässa ning eksiti 7 pallingul.

Hollandlannade edukaim oli 19 punktiga (+15) Marrit Jasper. Hollandi vastuvõtt oli 50%, rünnak 48%, blokk saadi Eesti rünnakutele 9 korral ning servijoone tagant koguti 3 punkti ja tehti 7 serviviga.

Eesti jätkab kahe kolme kaotusega D-alagrupis viimasel kohal. Esimene on täieseduga Holland, teine samuti täiseduga Prantsusmaa, kel on Hollandist punkt vähem. Järgnevad kaks võitu saanud Slovakkia ja õhe võidga Soome. Homme on eestlannadel vaba päev, teisipäeval kohtutakse Slovakkia ja kolmapäeval Hispaaniaga.

Vaata kõiki tulemusi.

Peatreener Alessandro Orefice jäi tänase mängupildiga üsna rahule ja tahab nüüd Slovakkia ja Hispaania vastu minna võite püüdma. “Olen rahul, sest seadsin enne mängu eesmärgiks vähemalt ühes geimis jõuda 20 punktini. Sellega saime hakakma ja olen tänase mänguga üsna rahul. Olen rahul ka sellega, et sain mänguaega jagada ja kõik said oma panuse anda. Tahan näha võitjamentaliteeti ja sellise suhtumisega läheme ka edasi. Valmistume Slovakkia ja Hispaania vastu väga tõsiselt ning tahame olla agressiivsed, mängida oma mängu ja edu saavutada,” kommenteeris Orefice.

Vaata Orefice pikka intervjuud:

Hollandi sidemängija Sarah Van Aalen sõnas, et võit ei tulnud lihtsalt. “Meie jaoks oli oluline mäng 3:0 võita, kuigi lõppskoor ei tähenda, et see lihtsalt tuli. Hästi mängisime küll ainult esimeses geimis, kus suutsime vigade arvu kontrolli all hoida, järgmises kahes andsime ise järele ja Eestil on võitluslik naiskond, nii et nad kasutasid pakutud võimalusi ära. Nende kaitsemäng valmistas meile kohati suurt peavalu, see on kindlasti Eesti tugevus,” sõnas Van Aalen.

Eesti poolehoidjate kohta jagus hollandlannal vaid kiidusõnu: “Suure rahva ees mängimine on alati tore, isegi siis, kui nad on vastasvõistkonna poolt. Fännid tegid kohati nii kõva lärmi, et pidin kõrvu katma. Ebakindlaks nad meid samas ei teinud, oleme kõik professionaalid ja sellega harjunud.”

Mängu käik:

Alagrupi ja kogu EM-turniiri favoriit Holland näitas kõrgemat klassi esimese geimi algusest peale – 0:6 kaotusseisus võttis Eesti koondise peatreener Alessandro Orefice aja maha. Peale mõtlemisaega avas Eesti vastaste serviveast punktiarve, aga suures plaanis see hollandlannade hoogu ei vähendanud. Alguse ebakindlusest aitas kodunaiskonna üle Eliise Hollase efektne temporünnak, mille järel oli tablool seis 2:10. Kuigi kohati näitasid eestlannad tippvõistkonna vastu suurepärast kaitsemängu, ei õnnestunud kõrge bloki vastu rünnakuid ära lahendada. Seisul 7:19, kui vahe oli kärisenud juba enam kui 10punktiseks, vahetas Orefice esimest korda turniiri jooksul väljakule nurgaründaja Salme Adeele Hollase, kes võttis platsil sisse Nette Peidi koha. Eesti kaotas esimese geimi Hollandile 8:25.

Teise geimi esimeste punktide järel nägi rahvas Unibet Arenal tablool numbreid 2:2, aga pikemalt Eesti Hollandiga ühte sammu astuda ei suutnud. Seisul 3:9 saatis Orefice topeltvahetusega platsile uut hingamist looma Kertu Laagi ja Karolina Kibbermanni, paar punkti hiljem tuli Silvia Pertensi asemel mängu ka Kristiine Miilen. Sisuliselt otse servijoone taha saadetud Miilen suutis kahe ässaga nii võistkonda kui publikut sütitada, oma panuse andis ka laupäeval Soome vastu põhikoormust kandnud Laak. Geimi keskel vähendasid eestlannad vahe kahele punktile, aga siis suutsid vastased taas turvalise 20:14 eduseisu kätte mängida. Kohtumise esimese suurema tagasituleku tegi Eesti rahvuskoondis geimi lõpus, võideldes välja seisu 19:22 ning püsides Hollandil sellest seisust alates kannul. Pingetaluvust näitas skooril 23:24 servima asunud Laak, kes saatis peale Hollandi võetud mõtlemisaega teisele poole võimsa ässpallingu. Eestlannade südikast võitlusest jäi teises geimis siiski väheks, sest Holland asus 27:25 geimivõiduga mängu 2:0 juhtima.

Kolmandat geimi alustas Orefice sama koosseisuga, kes teise geimi lõpus Eesti mängu tagasi võitles – sidemängija Kibbermann, nurgaründajad Peit ja Miilen, temporündajad Hollas ja Põld ning diagonaalründaja Laak. Eelmise vaatuse lõpu nugadele lasknud Holland pani kolmandas geimis oluliselt juurde ning asus 7:3 juhtima. Taas aitas rõkkav kodupublik Eestil vahet vähendada ning Hollase temporünnaku järel oli Eesti taga vaid punktiga – 12:13. Kui Holland hakkas uuesti vahet suurendama ja numbrid tablool näitasid 14:17, kasutas Orefice pooleminutilist arupidamist. See aga mängu suurt murrangut ei toonud ja D-alagrupis esikohta hoidev Holland alistas Eesti kolmandas geimis 25:19, kogu kohtumises 3:0 (25:8, 27:25, 25:19).