Dorpat/Tartu vald/TKSK liikus karikavõistlustel veerandfinaali suunas

Naiste karikavõistlused jätkusid reedel Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Dorpat/Tartu vald/TKSK vastasseisuga, kes alustasid veerandfinaalkoha püüdmist. Kahemängulise eelringi avavaatuses läks võitja selgitamiseks vaja maksimaalset viit geimi.

Kodusaalis mänginud Võru kaotas esiliigas palliva Dorpat/Tartu vald/TKSK vastu avageimi 24:26 tulemusega, kuid võitsid teise 25:22 resultaadiga. Võrulannad jäid kolmandas geimis vastasele kindlalt 18:25 alla, misjärel tulid neljanda geimi 25:23 paremusega mängu tagasi. Viiendas geimis kodupubliku lemmik külalistele vastu ei saanud – Barrus/Võru Võrkpalliklubi jäi kiirelt 2:10 kaotusseisu ja kuigi hiljem tuldi vastasele lähemale, siis 10:15 kaotusest pääsu ei olnud.

Dorpat/Tartu vald/TKSK 3:2 (26:24, 22:25, 25:18, 23:25, 15:10) võidumängus kogus Kerttu Lääne 21 (+15), võistkonna kümnest blokipunktist pooled toonud Katariina Vengerfeldt 19 (+14) ja Laura Luik 18 (+7) punkti. Haide Haring vastas koduvõistkonna poolel 23, Hanna-Liisa Ilves 22 ja Kerli Kubi 15 punktiga. Pluss-miinus arvestus oli +15 punktiga Võru naiskonna parim Ilves.

Kui positiivne servi vastuvõtt oli parem Võru esindusel (39%-37%), siis rünnakuid lahendas edukamalt Dorpat/Tartu vald/TKSK, kelle rünnakuefektiivsuseks kujunes 36%. Võõrustajad lõid punktiks 33% rünnakutest. Blokipunkte märgiti võitjatele kümme ja kaotajatele seitse.

Kui veerandfinaalis on koha taganud viis naiskonda, siis ülejäänud kolmele kohale on kuus  kandidaati – Viimsi/Tallinna Ülikool, Gerardo`s Toys/Neemeco, Barrus/Võru VK, Dorpat/ Tartu vald/TKSK, TBD Pharmatech/Kastre ja Viljandi Metall.

Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Dorpat/Tartu vald/TKSK peavad korduskohtumise 20. oktoobril kell 13 NET Spordihallis. Võru võistkond peab edasipääsuks võtma 3:0 või 3:1 võidu, Võru 3:2 võidu korral selgitab edasipääseja kuldne geim. Ülejäänud tulemused viivad edasi Dorpat/Tartu vald/TKSK naiskonna. Seeria võitja kohtub veerandfinaalis tiitlikaitsja TalTech/Macta Beautyga.

Viimsi/Tallinna Ülikooli ja Gerardo`s Toys/Neemeco esimene eelringi mäng lõppes esiliigas mängiva Gerardo`s Toys/Neemeco 3:0 võiduga, teistkordselt kohtutakse 15. oktoobril kell 20.15 Lilleküla Gümnaasiumis. Viimane eelring saab alguse 13. oktoobril kell 17 NET Spordihallis, kus lähevad vastamisi TBD Pharmatech/Kastre ja Viljandi Metall.