Hullumeelne mäng: Tiitlikaitsja Bigbank tegi pealinnas vigade paranduse

Meeste Balti liiga tabeli kaks esimest ehk Tartu Bigbank ja Selver/TalTech pakkusid tõelise maiuspala, pidades juba teise viiegeimilise kohtumise. Seekord võttis hooaja avamängus saadud kaotuse eest 3:2 (25:23, 19:25, 25:21, 22:25, 15:13) revanši Tartu.

Üles-alla kulgenud ülipõnevat kohtumist jäi kahjuks varjutama Selver/TalTechi nurgaründaja Oliver Orava jalavigastus, mistõttu ta kolmandas geimis 11:10 eduseisul mängust lahkuma pidi. Muus osas said võrkpallifännid suurepärase elamuse.

Tartu meeskonna resultatiivseimaks kerkis 28 punktiga (+14) hooaja parima esituse teinud Matej Šmidl, 18 punkti (+9) lisas Timo Lõhmus ja 12 (+2) Taavet Leppik. Alar Rikbergi juhendava meeskonna vastuvõtt oli 53%, rünnak 46%, blokist saadi 11 (neist 5 pani Mart Naaber) ja servilt 4 punkti (20 viga).

Andres Toobali juhendatava Selver/TalTechi edukaimaks kerkis 16 punktiga (+5) Jan Markus Üprus, 15 punkti jäi nii Andri Aganitsa kui Rauno Tamme arvele. Blokiga teeniti samuti 11 punkti, servil löödi samuti 4 ässa (14 viga).

Tabelis on Bigbankil nüüd  18 punkti ja Selver/TalTechil 15 punkti.

Vaata tabeliseisu ja tulemusi.

Selver/TalTechi algkoosseis: Leo Meyer, Jan Markus Üprus, Rauno Tamme, Oliver Orav, Andri Aganits, Marx Aru, libero Johan Vahter.

Bigbanki algkoosseis: Markkus Keel, Matej Šmidl, Timo Lõhmus, Taavet Leppik, Mart Naaber, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Bigbank läks avavaatuses Selver/TalTechi eksimuste järel 6:3 ette ja Andres Toobal kasutas mõtlemisaega. Avageim kulges Tartu dikteerimisel, Lõhmuse kavala punkti järel olid külalised ees 15:10. Ent Tallinna klubi jõudis Üpruse blokipunkti ja Aru rünnaku järel punkti kaugusele – 21:20 ja õige pea oli seis 22:22. Otsustavatel hetkedel olid siiski paremad Tartu mehed, võites geimi 25:23.

Teises vaatuses said väljakuperemehed oma mängu käima ja haarasid geimi keskel Orava rünnakust 15:12 edu. Šmidli servivea järel oldi ees juba 22:16 ning geim võideti 25:19. Kolmandas geimis oli Selver/TalTech pidevalt eduseisus, kuid seisul 11:10 pidi vigastuse tõttu mängust lahkuma Orav, teda tuli asendama lätlane Eduards Stiegelis. Tartu viigistas 11:11 ja edasi mindi punkt-punktis, ent geimi lõpus lagunes Selver/TalTechi mäng täielikult ja Tartus võitis 25:21. Tartu rünnakuid juhtis Keele asemel  Järv, hiljem tuli Keel tagasi.

Neljas geim näis esimese hooga kulgevat ühekülgselt – Bigbank pääses kärmelt 8:2 ette – kuid Andres Toobali vangerdused koosseisuga tõid nad mängu tagasi. Jõuti 15:15 viigini ja uuesti 22:22 viigini ning seejärel haarati juba omakorda 24:22 eduseis! Geimi lõpetas Järve soe pall, seis seega viigis 2:2. Neljandas geimis vahetasid mõlemad peatreenerid palju.

Viiendas vaatuses andis Selver/TalTechi sidemängija Meyeri punkt kodumeeskonnale 6:4 edu ja pooli vahetati nende 8:5 juhtimisel. Tristan Tähe punkt suurendas vahe 9:5-le ja Üprus 10:17-le. Bigbank tuli kahel korral punkti kaugusele (11:10, 12:11) ja viigistas siis 12:12. Seejärel ründas edukalt Aru, ent sellele vastas Šmidl – 13:13. Matšpallini jõudis ikkagi Tartu – 14:13 ja see vastase eksimusest ka realiseeriti. Geim Tartule 15:13 ja mäng 3:2.