Debütant Üprus tahab koondises end tõestada, Keel usub, et noor koosseis toob kasu

Täna Tartus kogunenud Eesti meeste rahvuskoondise laagrisse said esmakordselt kutse ka neli TalTechis mänginud meest: Jan Markus Üprus, Sten Perillus, Cris Karlis Lepp ja Rasmus Meius. 

22-aastane Jan Markus Üprus rääkis koondise kogunemisel, et kutse tuli talle üllatusena. Seejuures katsetatakse Üprust koondises diagonaalründajana. “Pea kõik positsioonid on mul läbi mängitud, tempos ja diagonaalis olen enam-vähem hakkama saanud klubis, mulle see treeneri otsus igatahes meeldib. Koondise kutse tuli mulle suure üllatusena, mäletan seda hetke, kui Alar Rikberg mulle helistas ja uudise teatas. Ma ei osanud selle peale alguses mitte midagi öelda, ei uskunud, et see juhtub praegu,” rääkis Üprus.

“Loomulikult olen koondisse pääsemisest juba noorena unistanud, aga ei oodanud, et meeste koondisse juba praegu pääsen. Noorteklassis jäin oma sünniaastaga nii-öelda kahe koondise vahele ja seetõttu pääsesin noortekoondisse alles viimasel aastal. Rahvusmeeskonnas mängimine tähendab mulle palju ja tahan siin areneda, end tõestada ja tahan endast maksimumi anda, et ka Euroopa liigas mängida,” lisas mängija.

Klubihooajal TalTechis mänginud Üprus lisas, et klubihooajal jätkab ta mängimist pealinnas, sest ülikooliõpingud on pooleli. “Otseselt lukus veel midagi pole, aga mul on TalTechis veel aasta koolis käia, seetõttu pean ma Tallinnas olema. Aga erinevaid kõnesid olen klubidelt saanud küll,” ütles noor mängumees tuleviku kohta.

Sidemängija Markkus Keel (26) on hetkel koondise üks kogenumaid mängijaid, kes pallis lõppenud hooajal Iraani kõrgliigas Sirjani Fooladi meeskonnas. Keel tahab koondises uuesti mängutunnetuse tagasi saada. “Hea meel on, et füüsis pidas vastu ja tervisega mingeid jamasid ei olnud, sest graafik oli hästi tihe. Mina mängisin suuresti hooaja esimeses pooles umbes 80% mängudest ja teine sidemängija liitus hooaja keskel ning tema teenis treeneri usalduse ja sai mingi hetk rohkem mängida. Niimoodi me play-offini mängima jäimegi,” rääkis Keel, kelle sõnul hakati alles play-offides tõsisemalt pingutama.

“Nädal enne play-offe oli ka trennis näha, kuidas pandi juurde, tase läks väga vägevaks. Selle koha pealt oli meil rääkimist palju, aga tegusid vähe eelnevalt. Kui oleks terve hooaja niimoodi mänginud, oleks ehk finaali jõudnud,” sõnas Keel, kellel pole klubituleviku osas veel midagi kindlat. “Hakkame täna siin pihta ja siis vaatame edasi, hetkel on kõik lahtine. Vaatame, mida elu toob.”

Koondises loodab sidemängija järk-järgult mänguvormi otsima hakata. “Läheme päev-päevalt, arvan, et nii mõnigi mees saab siin paremini minema kui mina, sest mul on juba poolteist kuud mängupausi olnud. Aga isu on suur taas koondisega tegutseda, loodan mängutunnetuse uuesti leida. Usun, et selline noor koosseis tuleb kokkuvõttes kogu koondisele kasuks. Eks vaatame kahe nädala pärast, kuhu me jõudnud oleme,” lisas sidemängija.

Koosseis esimeses laagris:

Sidemängijad:

Markkus Keel (Sirjani Foolad, Iraani kõrgliiga)

Aleksander Eerma (TalTech)

Diagonaalründajad:

Jan Markus Üprus (TalTech)

Markus Uuskari (Pärnu VK)

Valentin Kordas (Tartu Bigbank)

Nurgaründajad:

Karli Allik (Frankfurti United Volleys, Saksamaa kõrgliiga)

Albert Hurt (Tartu Bigbank)

Kevin Saar (TalTech)

Rasmus Meius (TalTech)

Stefan Kaibald (Königs Wusterhauseni Netzhoppers, Saksamaa kõrgliiga)

Timo Ander Lõhmus (Tallinna Selver)

Temporündajad:

Alex Saaremaa (Tartu Bigbank)

Marx Aru (Tallinna Selver)

Mihkel Varblane (Tallinna Selver)

Sten Perillus (TalTech)

Liberod:

Silver Maar (Pärnu VK)

Cris Karlis Lepp (TalTech)

Peatreener Fabio Soli, abitreenerid Fabio Storti ja Oliver Lüütsepp, abitreener/statistik Alar Rikberg, mänedžer/statistik Märt Pajusalu, füsioterapeut Toms Zvonkovs, massöör Mark Leinfeld, mänedžer Robin Ristmäe.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: