Cronimet liiga Final Fourile jõudsid Selver/TalTech ja kuldse geimiga edasi pääsenud Tartu Bigbank

Täna selgusid kõik Cronimet liiga finaalturniirile pääsejad ning järgmisel reedel ja laupäeval TalTechi spordihoones toimuvale Final Fourile jõudis kaks Eesti klubi. Kindlalt tagas edasipääsu Selver/TalTech, Tartu Bigbank pääses medalite eest võitlema tänu kuldsele geimile.

Päeva esimeses mängus läksid vastamisi Tartu Bigbank ja Gargždai Amber Volley. Avakohtumises 1:3 kaotuse saanud Bigbanki peatreener Alar Rikberg pani mängu kõik põhimehed, kellest mitmed on erinevate vigastuste ja haigustega hädas olnud. Nii võideti kaks esimest geimi 25:23 ja 25:20 ning kolmas 26:24. Seega otsustas edasipääseja kuldne geim. Seal jäi Bigbank 2:5 kaotusseisu, ent suutis 9:9 viigiseisuni jõuda. Seejärel teenis Tartu klubi 5 vastuseta punkti järjest ja sellest leedukad enam ei taastunud – geim Tartule 15:11 ja kogu mäng seega 3:1 (25/23 25/20 26/24 15/11).

Tartu parim oli täna 17 punktiga (+8) Daniel Matheney, 16 punkti (+9) lisas Timo Lõhmus ja 12 (+4) Martti Juhkami. Bigbanki vastuvõtt oli 55% ja rünnak 49%, blokist saadi 6 ja servilt 3 punkti (eksiti 15 pallingul).

Amber Volley poolel kogus parimana 15 punkti (+6) Matheus Veloso. Leedu klubi vastuvõtt oli 53% ja rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokipunkte teeniti samuti 6 ning servil löödi 4 ässa ja eksiti 10 servil.

Bigbanki poolfinaali vastaseks on Daugaviplsi Ülikool/Ezerzeme.

Avamängus 3:0 võidu saanud Selver/TalTech võitis korduskohtumises RTU/Robežsardze/Jurmala vastu kaks esimest geimi kindlalt ning tagas sellega ka edasipääsu. Mängu lõpptulemuseks jäi 3:2 (25/11 25/18 21/25 22/25 15/11).

Tristan Täht kerkis 19 punktiga (+7) mängu resultatiivseimaks, 14 punkti (+9) lisas Marx Aru ja 11 (+7) Matthew Aubrey. Selveri vastuvõtt oli 61% ja rünnak 43%, blokipunkte kogunes 13 ja servipunkte 9 (eksiti 22 servil).

RTU parimana tõi Toms Kalnins 14 punkti (+1). Lätlaste vastuvõtt oli 52% ja rünnak 40%, blokk saadi vastase rünnakutele ette 9 korral ja servil löödi 5 ässa ja tehti 19 viga.

Poolfinaalis on Selver/TalTechi vastaseks Jekabpilsi Luši.

Kahjuks jääb finaalturniirilt eemale Võru Barrus Võrkpalliklubi, kes pidi täna vastu võtma 2:3 (25/17 25/22 23/25 17/25 6/15) kaotuse.Jekabpilsi Lušilt. Avamängu oli Jekabpils võitnud 3:1.

Võru meeskond suutis küll võita kaks esimest vaatust, ent seejärel panid lätlased oma paremuse maksma. Võrule tõi Renato Oliveira 23 punkti (+12), 14 punkti (+10) lisas Tarvo Täht ja 13 silma jäi nii Robin Kahu (+4) kui vigastuse kiuste mänginud Kristo Kollo (+4) arvele. Võru vastuvõtt oli 51%, rünnak 46%, blokiga saadi 8 ja serviga 9 punkti (eksimusi kogunes 17).

Jekabpilsi edukaim oli 24 punktiga (+16) Eduards Stiegelis. Lätlaste vastuvõtt oli 38%, rünnakuid lahendati 50-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 11 ja servipunkte 6 (7 viga).

Nelja sekka ei õnnestunud pääseda ka veerandfinaali avakohtumises Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme üle 3:2 võidu teeninud Pärnu Võrkpalliklubil. Täna kaotas Pärnu 2:3 (25/13 17/25 28/30 25/21 11/15) ning jäi seejärel vastasele tulemusega 9:15 alla ka kuldses geimis.

Andrus Raadik panustas Pärnu eest 22 punkti (+14), 11 silma  (+5) lisas Toms Švans ja 10 (-1) Tony Tammiksaar. Selle mängu statistika on kahjuks poolik.